YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ eleştirilere cevap verdi
Bekir Bozdağ eleştirilere cevap verdi
Bozdağ eleştirilere cevap verdi
01 Temmuz 2012 / 19:03 Güncelleme: 01 Temmuz 2012 / 19:05

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasına ilişkin önerge hakkında ''CHP'lilerin ne değişti'' eleştirilerine, ''CMK'nın 250, 251, 252 yürürlükten kalkıyor. CHP sanki 250, 251, 252 yürürlükte duruyormuş gibi bir hava yaratmak istiyor. Halbuki bu maddeler yürürlükten kalktı ve oradaki usule dair imtiyazlar da ortadan kalkmış oluyor. Bu büyük bir iyileştirme'' karşılığını verdi.

Bozdağ, ''Cemaat mevcut davalarda yargılamalarına devam edecek, Hükümet ise kendi özel yetkili mahkemelerini kuruyor'' şeklindeki yorumların hatırlatılması üzerine, ''O kadar çok iftira yapılıyor ki bunlar da bir başka iftira'' dedi.
 

Siz de aynı oldunuz!
 // Süleyman
Evet sizde aynı oldunuz, güçlünün hukukuna dönüştürdünüz. Size de gelecek bir yargılama sizleri rahatsız etti. Adalet sistemini daha sağlamlaştırmanın yerine, adil hakim ve savcıların yer almasını sağlama yerine güçlü olduğunuz için kanunu evirip çevirmeyi daha kolay buldunuz. Ama su akar ve yatağını bulur. Bu iş de bozuk olacaktır. Çünkü, sistemin organları bozuk. Ne yaparsan yap, gerçek anlamda düzelme olmayacaktır. Korktuklarınız da gelip sizi bulabil...
01 Temmuz 2012 19:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler