YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: Eğer 17 Aralık olmasaydı veya geç olsaydı...
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 17 Aralık'ta yapılanma fark edilmeseydi, Gülen'in Pensilvanya'dan Türkiye'ye Humeyni'nin İran'a dönüşü gibi dönebileceğini söyledi. Bozdağ paralel okullardan, MİT tırlarına kadar gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Bozdağ: Eğer 17 Aralık olmasaydı veya geç olsaydı...
28 Ocak 2015 / 10:21 Güncelleme: 28 Ocak 2015 / 11:38

İşte Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar,

Adalet Bakanı Bozdağ: "Eğer 17 Aralık olmasaydı veya geç olsaydı, millet bu yapılanmanın Türkiye içinde eriştiği gücün farkına varmamış olsaydı, Fethullah Gülen, Pensilvanya'dan Türkiye'ye Humeyni'nin İran'a dönüşü gibi dönebilirdi. Bu açıdan baktığımızda 17 Aralık, Türkiye'nin böylesi bir dönüşüme 'dur' dediği gün de olmuştur."

Özel Yetkili mahkemeler geri mi dönüyor?

"Özel yetkili mahkemelerin geri döneceği"ne yönelik iddiaların yer aldığı haberi çarpıtma olarak nitelendirerek, "Bu kesinlikle özel yetkili mahkemelerin yeniden dönüşü değildir. Çünkü özel yetkili mahkemeler özel soruşturma usulü olan, özel yargılama usulü olan hususlara bakan mahkemelerdir."

"Şu anda Türkiye'de soruşturması ve yargılaması farklı herhangi bir suç yoktur. Dolayısıyla 'özel yetkili bir mahkemenin kurulduğunu' söylemek fevkalade büyük bir çarpıtma olur. Yürüyen çalışma sadece ihtisaslaşmayı temin etmenin bir çalışmadır. Bu da insanların lehine olan bir çalışmadır."

MİT tırlarına yapılan Türk hukununa ihanet!

Adalet Bakanı Bozdağ, MİT tırlarının aranmasına ilişkin, "Reyhanlı'da bir terör saldırısında onlarca vatandaşımız şehit oldu ve onlarcası da yaralandı. Hatay, Reyhanlı, özel yetkili savcılık bakımından Adana'ya bağlı. Bu soruşturmayı yapanlar tıra gittiler, Kırıkhan'da gittiler, başka yerde tırın üzerine çıktılar, ellerindeki kameralarla görüntüler çektiler ama Hatay Reyhanlı'da bu kadar insanımız hayatını kaybetti, bunlardan hiçbirisi Adana'dan kalkıp olay yerinde bir inceleme yapmadı. Çok ilginç" dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ: "(MİT tırlarının aranması) İkinci nedeni Türkiye'nin Başbakanlığını, hükümetini uluslararası mahkemelerde yargılatacak bir süreci başlatmak, orada yargılanmasını sağlamak. Üçüncü bir nedeni de MİT uluslararası bir boyut kazandı. Türkiye'nin istihbarat teşkilatına güvenenlere bir mesaj verilmek istendi. 'Siz Türklere güvenmeyin, onlar kendi ülkelerinde bir yerden bir yere tır dahi sevkedemiyorlar' dedirtmek gibi birtakım hedefleri var. Bunların her biri bu ülkeye ihanettir."

Adalet Bakanı'na terörist muamelesi yaptılar

Adalet Bakanı Bozdağ: "Benimle ilgili terörden soruşturma başlattılar. Terörle yetkili savcı, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı hakkında terörle ilgili dosya açtı. Düşünün, Adalet Bakanı'na terörist muamelesi yapan bir anlayış. Bu, bakana terörist muamelesi yapmaktır. Bu, böyle bir şey olabilir mi  Adalet bakanları, savcıları her zaman aramıştır."

ABD'den hukuka uygun davranmasını bekliyoruz

Adalet Bakanı Bozdağ: "(Fethullah Gülen'in iadesi) ABD ile Türkiye iki müttefik ülke bugüne kadar pek çok alanda ciddi işbirliklerimiz var, adli yardımlaşma konusunda işbirliklerimiz var. Şimdiye kadar ABD'nin bizden istediği iadeler ve adli yardım talepleri konusunda Türkiye olumlu yaklaştı. Türkiye'nin ABD'den talepleri konusunda da olumlu yaklaşımlarını genel itibariyle görüyoruz. Ben Fethullah Gülen'le ilgili iade talebi ve kırmızı bülten çıkarılması üzerine ABD'nin Türkiye ile ilgili bu olumlu ilişkileri sürdürebileceğine, sürdürmesi gerektiğine inanıyorum. Bu tabii ABD'nin kendi iç değerlendirmesi olacak. Ancak bizi bağlayan hukuk, ikili anlaşmalar var. Biz Türkiye olarak bu hukuka, ikili anlaşmalara Türkiye nasıl uyuyorsa ABD'nin de uygun davranmasını bekleme hakkına sahibiz."

Yurt dışındaki okulların dönüştürülmesi

Adalet Bakanı Bozdağ: "Bu kurumların, Türkiye aleyhine çalışmaların yürütüldüğü üslere dönüştüğünü de görüyoruz. İşi gücü eğitim olan bir kurumun yöneticileri, orada çalışanlar, onlarla işbirliği yapanların, Türkiye aleyhine ilgili ülkeler karar alsın, Türkiye aleyhine sonuçlar çıkarsın, Türkiye'yi orada kötü bir noktaya taşısınlar diye bir gayretin, bir çabanın içerisinde olduğunu siz ülke olarak görürseniz, buna dair bir tedbir alma gerekliliği duymaz mısınız "

Adalet Bakanı Bozdağ: "Türkiye'nin savunma sanayiinin en önemli lokomotifi olan tesislerinde görev yapan mühendislerin dinlendiğine şahitlik ediyoruz. Soruyorum o zaman, işi gücü eğitim olanın ne işi var silah sanayiindeki mühendislerle  Hangi cemaatin, hangi tarikatın, hangi eğitim kurumunun işine Türkiye'nin savunma sanayide yaptıkları, düşündükleri, yapacakları işine yarayacak "

Adalet Bakanı Bozdağ: "Sadece gazetecilik yaptı diye Türkiye cezaevlerinde tutuklu bulunuyor diyenler iftira yapıyorlar. Türkiye cezaevlerinde gazetecilik faaliyeti nedeniyle tutuklu hiç kimse yok."

AİHM'deki Perinçek davası

Adalet Bakanı Bozdağ: "Bugün Büyük Dairenin Doğu Perinçek hakkında vereceği kararı tarihi bir karar olarak görüyorum. Eğer Büyük Daire, İsviçre'nin temyiz talebini reddetmez, kabul ederse, bunu çok net söylüyorum, Avrupa Birliğinin üzerinde yükseldiği bütün değerlerin reddi, inkarı anlamına gelir. Eğer öyle bir karar çıkarsa bu karar AB'nin ve Avrupa'nın insan haklarına, ifade hürriyetine verdiği değer anlayışının iflası anlamına gelir."

 

 

 

01:55
 // M Sami
Sazan Rizvan, bakan gelis seklini diyor, yoksa bu feto ancak Seriata aykiri seyleri yaptirirdi! Sanki bilmiyorsunuz, basini ortme, hizmet icin, mini etek giy, hizmet icin, bu gozler neler gordu cancagizim, anlatirken kimseler.inanmadi da, bunlarin foyasi cikti meydana, Allah'a Sukur. Saygilar, Londra...
29 Ocak 2015 01:55
...
 // Rızvan
Yani Şeriat'ın (Allah'ın kanunları) yönetime gelmesine engel mi oldunuz??? Humeyni bunu yapmıştı....
28 Ocak 2015 Çarşamba 13:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler