YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: CIA'in elinde daha fazla delil olduğuna eminim
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "CIA'in elinde Fetullah Gülen'in bu darbe teşebbüsünü sevk, idare ettiğine dair delil miktarının, Türkiye'nin elindeki delilden daha fazla olduğundan eminim" dedi.
Bozdağ: CIA'in elinde daha fazla delil olduğuna eminim
19 Ağustos 2016 / 16:03 Güncelleme: 19 Ağustos 2016 / 17:15

Adalet Bakanı Bozdağ, Ankara'da yeni hakim ve savcı atamalarında konuştu.

Türkiye ile ABD arasındaki suçluların iadesi anlaşmasına vurgu yapan Bozdağ, "ABD ile Türkiye Cumhuriyeti arasında suçluların iadesi anlaşması var. İade süreçleri bu anlaşmanın ilgili hükümleriyle yürümektedir. Türkiye bu anlaşmaya göre 4 aynı dosyayı ABD'nin ilgili makamlarına iletti.

Anlaşmanın 9. maddesine göre, iade talebinin iletilmesi halinde, ilgili kişinin yakalanması ve tutuklanması gerekir. ABD yetkili makamlar karar verene kadar onu yakalamak ve tutuklamak zorundadır. Burada tercih hakkı yoktur. Ne zaman karar verecek, daha sonra karar verecek. Tedbir için bunu yapacak. Sonra dosyaları inceleyecek. ABD iç hukukuna göre, öyle tutması gerekiyor" dedi.

ABD'nin bu anlaşmaya uymadığını söyleyen Bekir Bozdağ şunları söyledi:

"Bu kısma uyuldu mu, uyulmadı. Sanki yargılama yapıyoruz. Biz yargılama yapılabilmesi için iade talebinde bulunuyoruz. Biz talebimizi iletiyoruz, delilleri koyuyoruz. Ama maalesef ortaya çıkan fotoğrafa göre, idari makamların yargılama yaptığı görüntüsü ortaya çıkıyor.

Gülen'in yakalanması ve tutuklanmasını talep ettik, hem de 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili acele tutuklanmasını talep ettik. ABD'nin Türkiye ile anlaşması gereği Gülen'i iade etmesi ilişkiler için çok önemli. Biz bu talebimi yeniliyoruz.

EĞER GÜLEN'İ İADE ETMEZLERSE...

Eğer ABD, Gülen'i Türkiye'ye iade etmezse, bu Türkiye ve ABD ilişkilerini olumsuz etkilemekten başka sonuç doğurmayacaktır. Türkiye ve ABD hukuksal süreçler, karar vericilerin kararını oluşturma bakımından etkisi olsa da nihai sonucu siyaset verir. İade etmemek için delil ararsa dosyada var. Bu siyasi bir karardır. ABD bu konuda ya Türkiye'yi tercih edecek, ya da Gülen'i himaye edecek."

ABD'NİN ELİNDE ÇOK FAZLA DELİL VAR

"Gülen'in o darbe teşebbüsünün planlayacısı, sevk ve idarecisi olduğunu en iyi ABD yetkililerinin bildiğini biliyorum" diyen Adalet Bakanı, "CIA'nin elindeki delil miktarının Türkiyeninkinden daha fazla olduğundan eminim. Gülen'in kalbinin saniyede kaç attığını, kaç defa nefes verdiğini, gecenin karanlığında o malikanenin etrafında uçan siyah sineklerin cinsiyetini dahi bilen CIA'nın bunu bilmediğini söylemek Türkiye ile alay etmektir. Ben ABD yönetiminin bu konuda Türkiye ile işbirliğini tercih edeceğine inancımı ifade etmek istiyorum. Umarız ki bu süreç gecikmez ve iade gerçekleşir" diye konuştu.

TÜM BU GERÇEKLER ORTADA İKEN➷➷
 // Halîme Gözüpek
Sn. adâletBakanı'mız, sn. DışişleriBakanı'mız ve başBakan'ımız, Amerika'nın Feto'yu bize iâde edeceğine inanıyor!!! Medet yaRABBi!...
19 Ağustos 2016 Cuma 17:30
cuma vaazım sayıla
 // hursit dilaver
yok canııım, CİAya bu kadar da haksızlık etmeyin. nerden biliyorsunuz bunu. tahmin di mi..siz dosya,klasör verak yazı film,video falan göndermeye devam edin. CİAyı ikna edin.adamları ikna edin onlar da size haklısınız desinler.yoksa , CİA yı meşgul etmeyin. bakın PYD-PKK falan onların taktiğini bekliyor... üzmeyin CİAyı.. neyse(allahım aklıma mukayyet ol.)cuma vaazım sayıla.....
19 Ağustos 2016 Cuma 17:27
İNSAN GÖRÜMÜNDEKİ BU ➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Hemde ülkemizde konuçlanarak, etrafımızdaki tüm kırmızıÇizgilerimizi pekKaKa ve Feto silgileriyle silip yok ederek altımızı oyuyor, biz safSalaklar hâlâ onlardan medet umuyoruz, bekliyoruz... İşte bu beni kahrediyor!!!...
19 Ağustos 2016 Cuma 17:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler