YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: CHP'de kaç tane İrancı vekil var?
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye IŞİD'e kimyasal silah satıyor" diyen CHP'li Eren Erdem hakkında suç duyurusunda bulundu. Bozdağ Kılıçdaroğlu'na da seslenerek, 'içinizde kaç tane İrancı vekil var?" dedi.
Bozdağ: CHP'de kaç tane İrancı vekil var?
23 Aralık 2015 / 11:36 Güncelleme: 23 Aralık 2015 / 12:56

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye IŞİD'e kimyasal silah satıyor" diyen CHP'li Vekil Eren Erdem hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

CHP'de kaç İrancı vekil var?

Bozdağ, "CHP'li Eren Erdem'in açıklamalarını ben gerçekten anlamakta zorlanıyorum ses kayıtları var dinlediğiniz zaman kendisinin söylediği ile açıklamaları çelişiyor. O sözleri farklı şekilde yorumlayacak Türkiye'de kaç tane insan var dinleyen insanlar ne anlıyor. Akıl sahibi herkesin ne anladığı ortada" dedi.

"Tabi İran ile Türkiye bir savaşa girse ben İran'ın yanında yer alırım diyen bir vekil. Bunu söyleyen bir vekile ne dememiz lazım, aferin mi, diyeceğiz? Buna ilk önce CHP'liler ve CHP Genel Başkanı itiraz etmeli. Bu milleti temsil ettiğine göre bu milletin hazmedebileceği bir olay değil. Mollalar İran'a bağıranlar şimdi İrancı oldu. CHP Genel Başkanına sesleniyorum sizin içinizde kaç tane İrancı vekil var?1... 3... 5.. Kaç tane İrancı vekiliniz var?  Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Bunu Türk milletine şikâyet ediyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler