YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: ABD ateşle oynuyor!
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "ABD'nin DEAŞ terör örgütüyle mücadele için terör örgütlerine 'Suriye Sınır Güvenliği Gücü' kılıfı altında sözde terör ordusu kurdurması, ateşle oynamaktır." dedi.
Bozdağ: ABD ateşle oynuyor!
15 Ocak 2018 / 11:35 Güncelleme: 15 Ocak 2018 / 12:02

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD 'PYD/PKK ordusu' planına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 "ABD'nin DEAŞ terör örgütüyle mücadele için Türkiye yerine terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG ile işbirliği ve bunlara binlerce tır silah desteği ve şimdi de bu terör örgütlerine 'Suriye Sınır Güvenliği Gücü' kılıfı altında sözde terör ordusu kurdurması, ateşle oynamaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Bozdağ, "ABD'nin DEAŞ terör örgütüyle mücadele gerekçesiyle PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD/YPG'ye bugüne kadar verdiği destekler ile bundan sonra atacağını ilan ettiği adımlar, dostluğa da, müttefikliğe de, model ortaklığa da, stratejik ortaklığa da sığmaz." diye konuştu.

.
 // Asım
Bu oluşum Türkiye için beka meselesidir. Bu oluşuma müsaade edilirse, uzak olmayan bir sürede Türkiye'de iç savaş çıkar ve milyonlarca insan ölür. Türkiye iç savaşı Irak ve Suriye'den daha büyük olacaktır ve onlarca yıl sürecektir. İç savaş başladıktan sonra hiç kimse durduramaz. Hatırlayın 33 er olayını. ABD, İngiliz, Alman, Siyonist ve diğer paralı teröristler gelip bir bomba Türklere, bir bomba da Kürtlere atacak. Bu savaş hiç bitmeyecek. O yüzden ABD ile savaş bile olsa, insan kaybımız çok daha az olur ve en azından yüzlerce yıl sürecek Türk-Kürt düşmanlığı olmayacak. Hikaye de ne diyor "Sen de evlat acısı, bende de kuyruk acısı olduğu müddetçe dost olamayız". Herkes aklını başına al...
15 Ocak 2018 Pazartesi 15:22
 // bascavus
korkmayın amerika fos devlettir TC devleti bunları değnek siz koyde nasıl geziler öğretecek...
15 Ocak 2018 14:30
 // Uykucu
Amerikayi stratejik ortak gormek, akrepe sivrisinek muamelesi yapmak gibi birsey....
15 Ocak 2018 13:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler