YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boyner'den Dink kararına eleştiri
Hrant Dink suikastına ilişkin, "örgüt yok, cinayet bireysel" kararı tüm Türkiye'nin günswminde. Bugün karar ilişkin bir eleştiri de TÜSİAD'tan geldi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, kararın kamuoyunu şoka soktuğunu söyledi...
Boyner'den Dink kararına eleştiri
19 Ocak 2012 / 10:45 Güncelleme: 19 Ocak 2012 / 13:57

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, ''Bu toprakların ve toplumun sevdalısı olan vatansever'' Hrant Dink'in kurucusu olduğu gazetenin önünde katledildiğini,cinayetin gerisindeki asıl sorumlulara erişmenin mümkün olmadığını, mahkeme kararının duyarlı kamuoyunu şoka soktuğunu söyledi.

Boyner, ''Hrant Dink davası bir gazetecinin öldürülmesinden daha büyük anlamlar taşıyan temsili bir olay'' dedi.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, siyasi açıdan Türkiye'nin önündeki en önemli hedefin yeni anayasanın bu yıl sonuna kadar hazırlanması olduğunu kaydetti.

Boyner, ''Türkiye bugün alacağı kararlarla dünya ekonomisindeki birinci sınıf ekonomilerden birisine sahip olmakla, orta gelirli ülke tuzağına düşmek arasında tercihini ortaya koymuş olacaktır'' dedi.

FRANSA

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erkut Yücaoğlu, ''Asırlarca demokrasi ve özgürlükler ülkesi olduğunu beyan eden Fransa ifade özgürlüğünü sınırlayan bir karara imza atmış bulunuyor. İnşallah bu karar pazartesi günü Fransız senatosundan da geçip yasalaşmaz. Çünkü aksi halde Fransa ile ilişkilerimizde tamir edilmesi zor bir zarar ortaya çıkabilir'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler