YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böylesi görülmedi! Başvururlarsa 1'er milyon lira alacaklar!
15 Temmuz'daki ihaneti gerçekleştiren, general düzeyindeki darbecilerin her biri, OYAK’tan 1'er milyon TL’ye varan tutarlarda emeklilik ikramiyesi alacak.
Böylesi görülmedi! Başvururlarsa 1'er milyon lira alacaklar!
01 Ekim 2016 / 12:04 Güncelleme: 01 Ekim 2016 / 12:05

27 Mayıs 1960 darbesinden hemen sonra, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak 'TSK mensuplarına sosyal yardımlar sağlamak' amacıyla kurulan Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), 15 Temmuz darbe girişimine katılan cuntacılara ikramiye dağıtmaya hazırlanıyor. 

TSK'dan sözkonusu darbecilere ilişkin yazı bekleyen OYAK, 15 Temmuz hainlerine bugüne kadarki maaş kesintileri üzerinden faiziyle birlikte emeklilik tazminatı ödeyecek. 

İhanetin öndegelen isimlerinden tutuklu orgeneraller Akın Öztürk ile Adem Huduti, başvuru yapmaları halinde yaklaşık 900'er bin lira paranın sahibi olacak. 

1973 girişli bu iki isim, faiziyle birlikte alacakları tazminatla servete konarken, darbeci hainlerden Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Şehit Ömer Halisdemir ise TSK'ya 1999 girişli olduğu için sadece 90 bin lira alacak. Şehit yakınları 15 Temmuz'da millete ve devlete milyarlarca liralık zarar veren, yüzlerce çocuğu anne-babasız bırakan hainlerin OYAK'tan alacakları paralara 'darbe tazminatı' olarak el konulmasını istiyor.

ŞEHİT AİLELERİ RAHATSIZ

OYAK'tan edinilen bilgiye göre, bu konu hakkında herhangi farklı bir yönetim kurulu kararı yok. Yani emeklilik tazminatı almaya hak kazanmış TSK mensupları, istenen evraklarla başvuru yaptığı takdirde parayı alabilir.

Darbecilerle vatan evlatlarının aynı kefeye konulmasından rahatsız olan şehit yakınları, OYAK'ın bu uygulamasından rahatsız. 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı'nda şehit olan Özel Harekat Şube Müdürü Dursun Acar'ın eşi Özgül Acar, FETÖ'cü teröristlerin böyle bir hakkı olmaması gerektiğini ifade ederek, “Eğer böyle bir uygulama varsa, bu durum 15 Temmuz girişiminden daha ağır bir ihanettir" ifadelerini kullandı.


YENİ ŞAFAK

önce yapalım sonra düşünürüz...
 // Ömer
bir taraftan belediyelere kayyum bir taraftan hainleri devlet imkanları ile mükafatlandırmak! var mı böyle bir ülke? ne demiştik Hurşit dost? böyle devam eder ise bu ganimetten fazla pay elde etme yüzsüzleri, darbe gecesi telefonlarını kapatıp kaçma planları yapan "sonradan kahramanlar" ellerine yüzlerine bulaştırıp, yarın bu işin bir de Hukuki rezaletine şahit olacağız. demiştik ne yazık ki yine haklı çıkıyoruz lanet olsun....
01 Ekim 2016 Cumartesi 22:48
...
 // Ömer
sokaklara ülkesi için çıkıp şehit olan,gazi olan binlerce insanın katil ve suçluları için 'İdam' istiyoruz diyenleri, ilkellikle suçlayan ve hakaret eden yahudi bozuntusu bir şarkıcı ve eşini mükafatlandıran zihniyetten ne beklenebilir ki.Bunlar iktidarlar ama kesinlikle Muktedir değiller. bu nedenle bunların mücadelesi falan biraz yapmacık,dostlar alışverişte görsünler....
01 Ekim 2016 Cumartesi 22:37
 // Eski bir Asker
oyakin butun mal varligini degerinde satin ve uyelere esit bir sekilde dagitin.Bunu hemen yapinki personel biraz rahatlasin....
01 Ekim 2016 20:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler