YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böylesi ancak Türkiye'de olur
Böylesi ancak Türkiye'de olur dedirten haber Urfa'dan geldi. Şanlıurfa'da bir gün önce hayatını kaybedip gömülen kişi mezerdan ses geliyor iddiasıyla geri çıkartıldı. Kişinin mezardamı yoksa daha önce mi öldüğü otopsi sonucu anlaşılacak
Böylesi ancak Türkiye'de olur
25 Haziran 2010 / 15:23 Güncelleme: 25 Haziran 2010 / 15:26

Şanlıurfa'da bir gün önce hayatını kaybedip gömülen bir kişinin mezarın ziyaret eden yakınları mezardan ses geldiğini iddia edince, ailesi cesedi mezardan çıkardı.

Alınan bilgiye göre, manifaturacılık yapan İbrahim A. (37) dün sabah saatlerinde kalp krizi geçirince, yakınları tarafından hastaneye götürüldü.

Burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayıp, yaşamını yitirdiği belirtilen İbrahim A, öğle namazının ardından Onikiler Mahallesi Ubeydullah Camisi'nde kılınan cenaze namazından sonra, Harrankapı Aile Mezarlığı'na defnedildi.

Taziyeleri kabul etmeye başlayan aile, bugün sabah saatlerinde mezara giden İbrahim A'nın annesi ve kız kardeşinin, mezardan ses geldiği iddiası üzerine mezarı açtı. Aile, mezardan çıkardıkları cesedi, araçla özel bir hastaneye götürdü.

Hastanede herhangi bir yaşam fonksiyonuna rastlanmadığı belirtilen İbrahim A'nın cesedi, daha sonra otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna sevk edildi.

TANIKLARIN İFADELERİ

Harrankapı mezarlık görevlisi Naif Poyraz, gazetecilere yaptığı açıklamada, cenazenin bir gün önce gömüldüğünü hatırlatarak, ''Cesedin çıkarıldığını görmedim. Ancak mezarları kontrol ettiğimiz esnada, bir vatandaş gelerek 'bir mezarı açıp cesedi çıkarıyorlar' dedi. Bunun üzerine mezarın bulunduğu yere gidince, cenazenin alındığını gördüm'' diye konuştu.

Ölen İbrahim A'nın kardeşi İsa A. (27) ise annesiyle kız kardeşinin mezarlığa dua etmek üzere gittiklerini belirterek, şunları söyledi:

''Annemle kız kardeşim kulaklarını mezara dayadıklarında bir anda tak tak diye bir ses gelmiş. Gelip bize haber ettiler. Mezarın başına giden halam ve dayımın oğlu da ses geldiğini söylediler. Bunun üzerine biz de mezarı açtık.''

Cesedi mezardan çıkaranlardan Mehmet C, mezarı açtıklarında cenazenin gözlerinden yaş ve burnundan kan geldiğini ifade ederek, ''Cesedi çıkarıp hastaneye gönderdik'' dedi.

Öldü diye mezara konulan, yaşıyor diye mezardan çıkartılan İbrahim Acaba (37) isimli şahsın kaldırıldığı hastanede ölü olduğu tespit edildi. Ancak şahsın mezarda mı yoksa daha önce mi öldüğünü tespit etmek için otopsi yapılacak... Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor... (İHA-A.A.-Kanal A Haber)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler