YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle protesto görülmedi: Sıkıyorsa...
Böyle protesto görülmedi: Sıkıyorsa...
11 Haziran 2014 23:30
Ülkü Ocakları Kırıkkale Şubesi, kentin en işlek caddesi olan Zafer Caddesi'ne üzerinde"Sıkıyorsa gel indir" yazılı Türk bayrağı astı.

Diyarbakır'da yaşanan Bayrak provokasyonunun ardından, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden olayla ilgili tepkiler geldi. Bazı vatandaşlar iş yerlerinin önüne Türk bayrağı asıp üzerilerine not yazdı..

Kırıkkale'deki Ülkü Ocakları, Lice'deki bayrak olayını protesto ederek en işlek caddeye Türk Bayrağı astı. Asılan bayrağın üzerine "Sıkıyorsa gel indir" yazıldı.

Diyarbakır Lice'deki olaylarda 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na giren eylemcinin Türk bayrağını indirmesine Kırıkkale'de de tepki gösterildi.

"Sıkıyorsa gel indir"

Ülkü Ocakları Kırıkkale Şubesi, kentin en işlek caddesi olan Zafer Caddesi'ne üzerinde"Sıkıyorsa gel indir" yazılı Türk bayrağı astı. Ülkü Ocakları Kırıkkale Şubesi Başkanı Serkan Tunçbilek yaptığı açıklamada, "Bayrağımız, bağımsızlığımızın simgesi olmasının yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Sıkıyorsa gelsinler bayrağı buradan indirsinler. Bayrağa uzanan eller kırılır" dedi.

1-216.jpg
Öte yandan, ülkenin dört bir yanından Türk Bayrağı'nın indirilmesi olayına tepki çığ gibi büyüyor.

2-071.jpg

3-040.jpgBöyle protesto görülmedi

00:04
 // İKİNCİ BAYRAK PROVAKASYONU
Bunların o bayrağı indiren provakatörden hiç farkı yok. Tek farkı o provakatör bilerek yaptı, bunlar ise bilmeyerek provakasyon yapıyorlar....
12 Haziran 2014 00:04
23:51
 // KIŞKIRTICI
Bayrak birlik ve beraberliğin sembolü olmalıdır. Kışkırtma aracı olarak kullanılmamalıdır. Diyarbakır'da da '' sıkıyorsa gel buraya as'' denilse ne olacak? Toplumsal cinnet olmadan, hükümet bu duruma dur demelidir. Böyle başıboşluk olmaz. Devletin, bunlar benden yana, bunlar benden öte anlayışı olamaz. Bir provakatör yüzünden, bayrak üzerinden Kürtlere kin kusulmasını kabullenemem....
11 Haziran 2014 23:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler