YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle hainlik görülmedi! Cizre'yi PKK'ya satmışlar!
Yer: Cizre. Çatışmaların kalbi. Operasyonlara 12 tank ve 1500 asker yolladığı yalanını söyleyen darbeci komutan Gürcan, bir avuç özel harekatçıyı PKK'lılarla yalnız bıraktı. Sonuç: 25 şehit. İhanetin tepe ismi ise yine şaşırtmadı: Adem Huduti
Böyle hainlik görülmedi! Cizre'yi PKK'ya satmışlar!
11 Eylül 2016 / 08:19 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 08:28

Bölgede en yoğun çatışmaların yaşandığı yerlerden biri de Şırnak Cizre'ydi. Burayı ele geçirmek isteyen PKK, evlerin içine saklanarak güvenlik güçlerine saldırıyordu. 60 bin vatandaş evlerini terk etmek zorunda bırakıldı. 

12 TANK, 1500 ASKER HAZIR 

Düğmeye basıldı, binlerce polis bölgeye kaydırıldı. Emniyetin beraber hareket edeceği isim 2. Ordu Komutanı Org. Adem Huduti ve Çakırsöğüt Jan. Komando Tugay Komutanı Tuğg. Ali Osman Gürcan’dı. Gürcan, operasyonlara 12 tank ve 1500 asker göndereceğini söyledi. 

BİR AVUÇ ASKERLE HAREKAT

Ama ortada ne tank ne de asker vardı. Bekledikleri destek gelmeyince özel harekat polisleri ölümüne mücadele için düğmeye bastı. 78 günde 25 güvenlik görevlisi PKK tarafından şehit edildi.

O ihanetin başındaki Gürcan ve 2. Ordu Komutanı Huduti 15 Temmuz darbe girişiminde de en baştaki vatan hainleriydi.
 
Teröristler 23 numaralı evi üs haline getirirken burayı kaybetmemek için eve ve sokağa el yapımı patlayıcılar döşemişlerdi. Güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla binadaki PKK'lılar etkisiz hale getirildi, 23 numara terör üssü, hainlerin başlarına yıkıldı.

İTİRAFÇI TERÖRİST DARBECİLERİ PANİKLETTİ

İhanet bunlarla da sınırlı kalmadı. işte bir şok detay daha... işte adım adım vatan hainliğinin haritası!

1- Korumaya işkence

PKK'lıların kaçırdığı Cizre kaymakamının koruması Ahmet Adanur’un kurtarılması için polis film gibi bir operasyon yaptı.

Örgüt içindeki haber elemanları aracılığıyla Adanur’un yeri tespit edildi. Kuzey Irak’ta harabe bir binada her gün işkence gören Adanur burada mahsur tutuluyordu. 

2 - PKK’lı ikna edildi

İstihbaratçı polisler devreye girdi. Binanın önündeki güvenlik sayısı 1’e düşünce o teröristle PKK içindeki bir istihbarat elemanı iletişime geçti. Örgütün ağır kayıplar vermesi kullanılarak terörist parayla ikna edildi.

Artık devletin tarafında geçmişti. Bunun üzerine hemen bir koridor açılarak polis memuru Ahmet Adanur Cizre’ye getirildi. Getiren PKK’lı itirafçı oldu.

Operasyon başarıyla tamamlanmıştı. Polis memuru ailesine kavuşacaktı. Ama bu FETÖ’nün vatan haini askerlerini rahatsız etti. 

3 - PKK'yı saklıyorlar

PKK'lının itirafçı olmasını ve başarılı operasyonu hazmedemeyen Ali Osman Gürcan, “Polisler PKK’lıları saklıyor” diye emniyeti bastı. Polis memurunu kurtaran örgütçünün kendilerine verilmesini istedi. Polisler sert bir karşılık vererek Gürcan’ı gönderdi.

Bunun üzerine Orgeneral Adem Huduti devreye girerek konuyu yalan yanlış bilgilerle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a anlattı. Ortalık bir anda karıştı. Büyük bir kriz vardı. 

4 - Akar oyunu bozdu

Operasyonun detayları İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü’ne anlatıldı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar doğru bilgilendirilince kriz çözülerek sona erdi. Böylece FETÖ’cü askerlerin başka bir hain planı daha çökertilmiş oldu.   

 

AKŞAM

Erdem Özmut
 // ARSLAN
merak etme burada olumsuz konuşanda, olumlu konuşanda aralarında tartışan da aynı tarafta sadece ifade etmekte zorlanıyorlar ayrıca olumsuz gözüken şey burada aslında yok sadece daha iyisi için eleştiri var olumsuz yorum yok bilgili insan bunu ayırt edebilir......
11 Eylül 2016 Pazar 20:13
 // Erdem Özmut
2- Muhtemelen yorumları ikiye katlama konusunda emir almışlar. Fakat milletin firasetini yine es geçiyorlar. Çünkü , daha önceleri Erdeoğan ile Gül, Erdoğan ile Davutoğlu vb. farklılığı varmış hissini vermeye çalışmalarına benzer şekilde şimdi de Erdoğan iyi- Akar kötü pozisyonu oluşturma çabası içine girmişler. Şimdiye kadar yapamadıklarını şimdiden sonra başarabileceklerini düşünmeleri aynı kibirlerinin eseri. Yalnızca bu kişilere ve yorumlara artık tahammülüm kalmadı....
11 Eylül 2016 20:03
Fuzuli kapak
 // ARSLAN
Biraz daha böyle fevkaledenin fevkinde yazarsan sözlerini kimse anlamayacak ben basit cümle ile ifade ettim sen zorlama kendini bu kadar.....!...
11 Eylül 2016 Pazar 19:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler