YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle devam ederse yasak kalkmaz!
TİB'in resmen engellediği Youtube'un sadece Atatürk'e değil, Türklere, bayrağa ve siyasetçilere hakaret içeren videolar yayımladığı da ortaya çıktı.
Böyle devam ederse yasak kalkmaz!
29 Nisan 2014 / 09:09 Güncelleme: 29 Nisan 2014 / 09:10

Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından 27 Mart'ta erişimi engellenen Youtube'la ilgili yeni skandallar dizisi ortaya çıktı. Kullanıcılar Youtube'a girip 'Atatürk', 'Türkiye', 'Turkish' yazdığında karşılarına ağır hakaretlerle dolu videolar çıkıyor.

Videolarda animasyon teknikleri kullanılarak, fotomontajla dünyaca ünlü şarkıcı Shakira'nın şarkısı eşliğinde, Atatürk maymun, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, eski Başbakan Tansu Çiller ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli striptiz yapan kadınlara, benzetilmiş.

Bayrağın şekli bile değişmiş

'Bloody Sultan' adlı kullanıcı tarafından yüklenen 1 dakika 52 saniyelik videoda, Atatürk ile Osmanlı İmparatorluğu'nun 34. padişahı Abdülhamit'le ilgili hakaret dolu montajlanmış videolar çıkıyor.

Çok sayıda videoda ise Türk bayrağının şekli değiştirilmiş, ay yıldızın kırmızı zemini yerine, eşcinsellerin simgesi olan gökkuşağının renkleri pembe, kırmızı, bej, sarı, yeşil, mavi, lacivert ve mor yatay şeritler kullanılıyor.

TİB, söz konusu ve benzeri videoları yayından kaldırmadığı sürece Youtube'a erişimi engellemeye devam edecek.

kupa versinler..
 // alemci
iktidarı alaşağı etmek isteyenlerin gözleri öyle karardıki vatan severlik ve hainlik yer değiştirdi bu cıa ve batının çıkarlarına hizmet eden siteleri savunanlar özgürlük naraları atanlara paralel kupa verilsin bu sitelerde türkiyeye hakareti göremeyenlerede kapak olsun aym de vakıf olsun......
29 Nisan 2014 Salı 09:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler