YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle bir şey aklımdan bile geçmedi
Böyle bir şey aklımdan bile geçmedi
30 Nisan 2011 09:17
CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün Tekirdağ’da partisince düzenlenen mitinge katıldı. Miting alanındaki “Ampulü söndürmek için sola çevirin” pankartına işaret eden Kılıçdaroğlu, “Biz o ampulü bitireceğiz, söndüreceğiz. Biz aydınlığı, uygarlığı, çağdaşlığı sever

“YGS’de şifre” iddialarına da değinen Kılıçdaroğlu, 1 milyon 700 bin öğrencinin umutlarının söndürüldüğünü belirterek şunları söyledi: “Adam (ÖSYM Başkanı Ali Demir) önce inkar etti, sonra ’sehven oldu’, sonra ’şifre var, ne yapalım?’ diyor. Bunu söyleyen adamın koltuğunda oturması ahlaki midir? Ona arka çıkıyorlar, ’Sen koltuğunda otur’ diyorlar. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun ailelerine sesleniyorum, çocuklarımızın geleceğini, umudunu söndüren insanların şifresini bozun. O insanları sandığa gömelim. Savcılık kararı açıklanmadan gitti savcılıktan bilgi aldı. Ondan sonra da sınav sonuçlarını açıkladı. Yasalara göre soruşturmalar gizlidir ve açıklama yapıyorlar, ’Hepsini öğrendik, kopya çekilmemiş’ diyorlar. Nereden öğrendin? Ankara Başsavcısı’na sesleniyorum, soruşturma gizliyse nasıl hükümete bilgi verdin, o şifreli sınavı yapan insana nasıl bilgi verdin? Sen iktidarın borazanlığını mı yapacaksın yoksa bu ülkenin Cumhuriyet Savcılığını mı?”

‘Sağlık bakanı Van’daki soruşturmayı engelledi’

Kılıçdaroğlu akşam da CNN Türk’e çıkarak soruları yanıtladı, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’na eleştirilerine devam etti:

DENİZ FENERİ SORUŞTURMASI: Ankara Cumhuriyet savcısı ÖSYM için açıklama yapıyor ama Deniz Feneri için yapmıyor. Seçimlerden sonraya kalsın dendi. Adım gibi biliyorum. Çıksın Ankara Başsavcısı böyle bir şey yok desin. Başsavcı bu olayı engelleyen kişi olarak ortaya çıkacak.

O CÜMLENİN SONU NEYDİ: Yolsuzlukla ilgili beni anarsan tehdit anlamında bir cümle kuracaktım. O, saniyelerle düşündüğümüz bir olay. Anarsan, ikinci kez düşündüm, ayağını denk al demek tehdit ediyormuş gibi olacaktı, vazgeçtim. AKP medyası başbakanın annesine küfredeceğimi yazdılar. Böyle birşey aklımın ucundan bile geçmedi. Başbakan bunu siyasi olarak kullandı. Bu başbakana yakışmadı.

PARTİLİ VALİLER: İstanbul Valisi Başbakan’la miting alanındaydı. Yadırgamıyorum. Çoğu vali devletin valisi olduğunun farkında değil. Üç kişinin arabasında Türk bayrağı vardır. Cumhurbaşkanı, Vali ve savcılar.. Artık valiler AKP’nin valisi. O insanların arabalarından Türk bayraklarını indirmeleri lazım. AKP bayrağı takmaları lazım. Hiç yadırgamam, doğrusu bu olur.

HAŞİM KILIÇ’IN DAVETİ: Çok önceleri bir yemin töreni için beni aradı. Arkadaşlar size davetiye göndermeyi unutmuşlar ben davet ed0iyorum dedi. Daha sonraki törenlere davetiye almadık. Yasada yokmuş galiba. Cübbesini çıkarıp Meclis’e gelmesini bekliyorum.

SAĞLIK BAKANI ENGELLEDİ: Yolsuzluk dosyası açmıyoruz çünkü medya ilgi göstermiyor. Bir bakanın bir soruşturmayı durdurun diye talimatı var. Sağlık Bakanı, Van’daki bir yolsuzluk dosyasını soruşturmayın diye yazı yazıyor. Dosya Savcılığa gidiyor, Bakan Valiliğe yazıyor ve durdurulmasını istiyor.

Gündüz halkla buluşuyor, gece parti bayrağı asıyor

CHP Istanbul 2. bölgeden milletvekili adayı olan Prof. Dr.Aydın Ayaydın propaganda çalışmalarına hız kesmeden sürdürüyor. Zeytinburnu, Fatih, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Esenler, Sultangazi, Kağıthane, Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer’dan oluşan ikinci bölgeyi karış karış gezen Ayaydın, gündüz saatlerinde vatandaşlarla sohbet ederek projelerini anlatıyor. Gece ise gençlerden oluşan ekibiyle CHP seçim ofislerinin bayrak asma çalışmalarına bizzat katılıyor. Gee geç saatlerde Ayaydın’ı vincin tepesinde bayrak asarken gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor ve CHP’li adayın çalışkanlığını takdir ediyor. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler