YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boykotu boykot edecekler
AK Parti Diyarbakır milletvekili Abdurrahman Kurt Kürtlerin referandumda büyük çoğunluğunun 'evet' diyeceği tahmininde bulunurken "BDP'nin tabanı boykot kararını anlamış değil"dedi.
Boykotu boykot edecekler
21 Ağustos 2010 / 08:13 Güncelleme: 21 Ağustos 2010 / 08:32

Güneydoğu'da halkın yüzde 90'ının referandumda 'evet' diyeceği tahmininde bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, "BDP'nin tabanı da boykot kararını anlamış değil" dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, halk oylaması için bölge halkının büyük çoğunluğunun BDP gibi düşünmediğini ve halk oylamasında 'evet' diyeceğini söyledi.

YÜZDE 90 'EVET' DİYOR

Halk oylamasına ilişkin soruları cevapalyan Kurt, önceki seçimlerde bölge halkının yüzde 53'ünün sandığa gittiğini hatırlattı. BDP'nin şimdi boykot kararı ile sandığa gitmeyenleri kendi hanesine yazmaya çalıştığını belirten Kurt, "Oysa bölge halkıyla temaslarımız ve yaptığımız araştırmalar vatandaşların yüzde 90'ının 'evet' diyeceğini ortaya koyuyor. BDP'nin tabanı da boykot kararını anlamış değil. Boykota BDP tabanından da ciddi tepki olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim" dedi.

SAMİMİYET TESTİ

Halkın halk oylamasını önemsediğini ifade eden Kurt şöyle konuştu: "Halk oylaması, bölgede vesayetten yana olanlar ile karşı olanların mücadelesi olacak.Sandığa gitmek kirli tezgahların sona ermesi, kardeş kavgalarının sona ermesi için çok önemli. Halk oylaması bu anlamda bir samimiyet testidir." (Yeni Şafak)
HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler