YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boston'da yardım kampanyası...
Boston'da yardım kampanyası...
24 Ekim 2011 07:42
New England Türk Amerikan Kültür Derneği, Van'daki depremde zarar görenler için yardım kampanyası başlattı.

Merkezi Boston'da bulunan ''New England Türk Amerikan Kültür Derneği''nin, Van'daki deprem felaketinde zarar görenler ve yakınları için yardım kampanyası başlattığı bildirildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, kampanyaya bağışta bulunmak isteyenlerin ''www.tacsne.org'' adresine başvurmaları belirtildi.

ABD'de 1964 yılında kurulan New England Türk Amerikan Kültür Derneği (TACS), Türkiye ve Türk kültürünü bölgede tanıtmak, toplum üyelerinin sorunlarına yardımcı olmak ve Türkiye'den gelen vatandaşların bölgeye uyum sağlamasına yardımcı olmak amacıyla konferans, seminer, konser, sergi gibi kültürel ve eğitici etkinlikler düzenliyor.

NEW YORK BELEDİYESİ'NDEN BAŞSAĞLIĞI

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Van'da meydana gelen deprem felaketinden dolayı üzgün olduğunu belirterek hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Belediye Başkanı Bloomberg yaptığı yazılı açıklamada, Van'daki deprem felaketine yönelik haberlerden dolayı üzgün olduğunu belirterek, ''Düşüncelerinin ve dualarının depremden zarar görenlerle birlikte olduğunu'' dile getirdi.

Bloomberg açıklamasında, Van'daki arama kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmak isteyen New Yorklular'ın, New York Belediyesi Yardım Fonu'na, telefonla ya da belediyenin web sitesine başvurarak yardımda bulunabileceklerini bildirdi.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler