YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boşanma artışına araştırma istemi
Boşanma artışına araştırma istemi
03 Nisan 2012 21:44
AK Parti, boşanma oranlarındaki artışın sebeplerinin araştırılması ve konunun çözümüne yönelik alınması gereken tedbirlerin berilenmesi için Meclis araştırması açılmasını istedi.

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan önergenin gerekçesinde, bir toplumun en önemli ögesinin aile olduğu ifade edildi.

Sağlıklı bir toplumun ancak güçlü ve mutlu aileler tarafından tesis edilebileceğinin vurgulandığı gerekçede, ''Aile birlikteliğini oluşturan evlilik müessesesinin devamlılığı bu açıdan çok önemlidir. Evlilik birlikteliğinin bitmesi hem tarafları hem çocukları hem de kişilerin yakınlarını olumsuz etkilemektedir. Boşanma sayılarının çok arttığı düşünüldüğünde bu olumsuzluk, sosyolojik bir sorun oluşturarak toplumu da olumsuz olarak etkileyeceği açıktır'' denildi.

Gerekçede, şunlar kaydedildi:

''Bazı istatistiki veriler, son yıllarda boşanma oranlarının arttığına işaret etmektedir. Toplumsal algı da boşanma oranlarının arttığı yönündedir. Devletin en önemli görevi, toplumun huzur ve refahını sağlamaktır. Toplumun en önemli yapı taşı olan ailenin de korunması, devletimizin görevleri arasındadır. Aile yapımızın güçlü olması, özellikle ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için çok önemlidir. Boşanma sonrasında travma yaşayan çocuklarımızın sosyal hayata adapte edilmesi, açılan yaraların sarılması oldukça güçtür. Bu sebeple boşanma sonrası meydana gelecek sorunların çözülmesi yerine, boşanmaların sebeplerinin araştırılıp, çözüm yollarının ortaya konulması çok daha akılcı bir yaklaşım olacaktır.

Konunun tüm yönleriyle ele alınıp mevcut olan çalışmalara katkı sağlanması, varsa eksikliklerinin giderilmesi ve yeni yöntem ve çalışmaların belirlenmesi amacıyla TBMM bünyesinde yapılacak olan çalışmalar, konuya büyük katkılar sağlayacaktır.'' (AA)

sizce neden ne?
 // ayse yüce
Bence önceden kadının katlanmak zorunda olduğu faktörleri sıralarsak nedenlerin anlaşılacağını umut ediyorum. erkek dışarda çalışır bunun karşılığında para alır,ve çalışma süresi vardır. Kadın evde çalışır bağda bahçede çalışsa da eve gelir gene çalışır ve karşılığında para almaz .Parayı alan erkek herşeye hakkı olduğunu düşünür güzel giyinmek gezmek bakımlı hanımlarla olmak hakkıdır çünkü sosyal çevresi onu gerektirir .Kadın...
04 Nisan 2012 11:50
Ekonomik şartlar
 // Tayyib
Belki farkında değiller ama bir evlilik maliyeti iyi birşeyler almak isteyen çiftler için epey maliyetli. Bir sürü borçla başlanan bu iş maalesef negatif bir durumla başlangıç ypmak durumunda kalıyor. Çiftler yeteri kadar özel hayat oluşturacak ekonomik durumu olmayınca kısa zamanda ilişki kopma noktasına geliyor. Hayatın gerçekleri eşler arasındaki bütün duygusal bağı çok kısa sürede kopartıp atıyor. Bir de birbirlerini gerçekten sevmeden evlendilerse bu daha ...
03 Nisan 2012 22:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler