YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Borsa’yı dinleyip haksız kazanç sağladılar
İstanbul Borsası'nı dinleyerek, belediyelerin imar komisyonlarının arsa bilgileri üzerinden haksız kazanç sağlayan paralel yapının, borsada işlem yaptığı ve çok sayıda arsa aldığı tespit edildi.
Borsa’yı dinleyip haksız kazanç sağladılar
13 Ocak 2016 / 09:36 Güncelleme: 13 Ocak 2016 / 09:50

2007-2009 yıllarında siyasi parti temsilcileri, bürokrat, asker, polis ve medya yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 432 kişinin usulsüz dinlenmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada 2. dalga operasyon dün gerçekleştirildi. 

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 20 ilde gerçekleştirilen operasyonda İzmir Eski Emniyet Müdürü Sami Uslu, Aksaray Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Karatekin’in de bulunduğu 32 kişi gözaltına alındı. 

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Muş Eski Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz ile Ankara Emniyeti İstihbarat Şubesinden sorumlu eski Emniyet Müdür Yardımcısı Hami Güney’in de aralarında bulunduğu şüpheliler ise yakalanamadı.

BORSAYA UZANMIŞLAR

İstihbarat Dairesi’nde görev yapan şüphelilerin, 2007-2009 arasında EPDK, İstanbul Borsası, İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir belediyelerinin İmar komisyonlarında çalışan kişileri de dinledikleri belirlendi. 

Yapılan dinlemeler sonrasında şüphelilerin borsada işlem yaptığı ve çok sayıda arsa aldığı tespit edildi. Örgütlü yürütülen faaliyetle ele geçirilen bilgilerin başkalarına da satılarak Borsa’da manipülasyon yapıldığından da şüphe ediliyor. 

Aynı zamanda dinlenen kurumlar arasında EPDK ile İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Büyükşehirlerdeki imar komisyonlarının bulunduğu da öğrenildi. 

Komisyon görevlilerinin takip eden istihbaratçı polislerin komisyona gelmesi planlanan arsaların bilgisine ulaştığı ve istedikleri yerlerden arsa almaya çalıştıkları iddia edildi. İki hafta önceki ilk operasyonda  8 zanlı tutuklanmıştı.

PARALEL MEMURLARA GÖZALTI

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında başlatılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Uşak merkezli beş ilde Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda İSE aralarında  maliye memuru, muhasebeci ve öğretmenlerin de bulunduğu 10 kişi hakkında gözaltına alındı.


STAR

türkiye için en büyük tehdit fetödür..
 // atiker
ülkemizin bağrına zehirli bir hancer gibi saplanan bu siyonist yapı terör örgütlerinin en tehlikelisi ve yıkıcısı bu örgüttür devlet ve hükümet bu yapıyla amansız bir mücadele vermeli pkk açıkta biliyoruz savaşıyoruz ışıdıda rusuda pydsi hepsi açıkta ölür öldürür mücadeleni yaparsın ama bu fetö devletin kılcallarına sızmış hertürlü hainliği yapıyor değer örgütlere istikbarat ve lojistik destek sağlıyor devleti biliyor dinliyor bu iğrenç yapıyla devlet hükümet en acımasız mücadele etmeli.....
13 Ocak 2016 Çarşamba 10:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler