YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bordo Bereliler vurdu, İngilizler rahatsız oldu
Bordo Berelilerin, Kuzey Irak'ta PKK'ya karşı yürüttüğü başarılı operasyonlar İngiliz basınını rahatsız etti. Özel kuvvetlerin yüzlerce PKK'lıyı etkisiz hale getirdiğini söyleyen İngilizler "Türkiye'ye müdahele edin" çağrısında bulundu.
Bordo Bereliler vurdu, İngilizler rahatsız oldu
10 Eylül 2015 / 07:55 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 08:07

İngiliz basınında bir çok gazete ve medya organı, "Türk ordusu, Kuzey Irak'a girdi, PKK'ya ağır darbe vurdu" diye yazarak, uluslararası camiaya, 'Acil Türkiye'ye müdahale edin' çağrısında bulundu.

"TÜRKİYE'NİN PKK OPERASYONLARI DURDURULMALI"

Takvim gazetesinde yer alan habere göre; Daily Telegraph, Independent, The Times, BBC ve The Guardian, Bordo Bereliler'i manşetlerine taşıdı.

Birbirinden farklı rakamlar veren ve Bordo Bereliler'in en az 400 PKK'lıyı öldürdüğünü, 12'si bomba uzmanı 100 teröristi de paketleyip Türkiye'ye getirdiğine dikkat çeken gazeteler, dünyaya çağrı yaptı.

Dağlıca saldırısından sonra sınır ötesine geçen Bordo Bereliler'in PKK'ya ağır kayıplar verdirdiğini belirten İngilizler, buna bir müdahalenin şart olduğunun altını çizdi.

pk1-006.jpg

PKK'nın zor durumda kaldığı, Kuzey Irak yönetiminden de hiç destek bulamayan teröristlerin yok oluşunu, sadece uluslararası camia ile durdurabileceğini düşünen İngilizler, Türkiye'deki bir kısım medyanın da desteğiyle amacına ulaşmak istiyor.

Daha önceden istihbarat alamamanın da paniğini yaşayan İngilizler'in, Ortadoğu'daki gücünün azalması nedeniyle yeni yollara başvurabileceğinin de altı çizildi.

Etiketler:
neden gerçekleri yazamıyor???!!!
 // Muhafız
Ingiliz basını kendilerine gelince neden gerçekleri yazamıyor? IŞİD'e en çok katılımın olduğu Avrupa ülkesinin Ingiltere olduğunu? ,şu ana kadar Ingiltere'den IŞİD'e 7000 kişinin katıldığını yazamıyorsunuz?,yada Ingiltere'de Cordoba Vakfı üzerinden IŞİD'e134000Sterlin paranın aktarıldığını? Yada kuzey Londra'daki aşırı müslümanların IŞİD'e katılması için nasıl İIngiliz istihbaratı M16 tarafından yönlendirildiğini? Türkiye Gaziantep'te IŞİD'e katılmak için gelen 4 Ingiliz kıza M16 tarafı...
01 Şubat 2016 Pazartesi 22:42
 // burkan
İngilize neymiş Türkiyedeki operasyondan,kendi islerine baksinlar,herseYe burunlarini sokmasinlar....
11 Eylül 2015 18:50
 // Ksklee
Kahpe kahpe dir yapcak bişyyok...
11 Eylül 2015 09:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler