YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bordo Bereliler tek tek avlıyor!
Diyarbakır'a giren Bordo Bereliler, bir binaya yerleşen 2 kadın keskin nişancı teröristi tespit ederek öldürdü.
Bordo Bereliler tek tek avlıyor!
20 Ocak 2016 / 17:20 Güncelleme: 20 Ocak 2016 / 17:26

Diyarbarkır’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda tuzakları imha eden Bordo Bereliler, teröristler tarafından bir binaya yerleştirilen keskin nişancıyı tespit ederek öldürdü.

Öldürülen keskin nişancıların Avcı Deniz ve Avcı Roza kod adlı iki keskin nişancı olduğu öğrenildi.

BOMBALAR İMHA EDİLİYOR

Sur ilçesinde devam eden operasyonlara dahil olan ve Bordo Bereli olarak adlandırılan Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Kuvvet Komutanlığı birlikleri, teröristlerin kurduğu bombalı tuzakları imha etmeye başladı.

Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve korucularla devam eden operasyonlara 150 Bordo Bereli’nin de katılması ile genişletilen operasyonlarda teröristlerin kurdukları bombalı tuzakların teker teker imha edildiği belirtildi.

Bordo Bereliler tarafından imha edilen bombalı tuzakların ardından birlikler Hasırlı ve Fatihpaşa Mahallesi’nde terk edilen evlerde arama yapıyor. Teröristlerin bir süre önce kullandıkları ve güvenlik kuvvetleri ile girdikleri çatışmalardan sonra kaçtıkları evlerde tuzaklar kurdukları ortaya çıktı.

EVLERİN KAPILARININ ARKASINA MUTFAK TÜPLERİ İLE TUZAK KURULDU

Bordo Bereliler tarafından imha edilen tuzakların yollarda, sokaklarda, evlerin girişlerinde ve kapılarında yoğunlukta olduğu belirtildi. Kaldırım altları, sokak ortaları, rögar kapakları altları ile teröristlerin boşalttığı evlerin girişlerine değişik bombalar tuzakladığı bildirildi.

Bordo Bereliler tarafından başlatılan imha çalışmalarında teröristlerin boşalttığı evlerin giriş kapılarının arkasına mutfak tüpleri ile tuzak kurulduğu ve kapının açılması ile bomba düzeneğinin devreye girerek patlama meydana geldiği belirtildi.

Bordo Bereliler tarafından son üç günde yaklaşık 50 bombanın etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Teröristlerin boşalttığı evlerin büyük bölümünde tuzaklama olduğu için güvenlik kuvvetlerinin büyük titizlikle ilerlediği öğrenildi.

KESKİN NİŞANCILAR GÜVENLİK KUVVETLERİNİN İLERLEMESİNİ ÖNLÜYOR

Günden güne sözde karargah olarak kullanılan bölgeye yaklaşan güvenlik kuvvetlerinin teröristler tarafından binalara yerleştirilen keskin nişancılar tarafından ateş altına alındığı belirtildi.

Güvenlik kuvvetlerinin verdiği şehitlerin bir bölümünün keskin nişancılar tarafından başlarından vurulduğu, bir bölümünün ise tuzaklanan bombaların imhasında yaşandığı belirtildi. Dün devam eden operasyonlarda tuzakları imha eden Bordo Bereliler, teröristler tarafından bir binaya yerleştirilen keskin nişancıyı tespit ederek öldürdü.

Bölgede PÖH, JÖH, korucular ve Bordo Bereli birliklerin katılımıyla operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.

TEFRİKA AYRILIK
 // DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞLÜ MEHMET A.
GİRMEDEN BİR MİLLETE FİTRET VE TEFRİKA SOMALİZASYON OLMAZ YANİ BÖLÜNÜP PARÇALANMAZ.İNGİLİZLER İŞTE BUNU YAPIYOR YAPICAKTIR BİZLER BERABER OLDUKÇU NE TOP NE TUFEK BÖLEMEZ BÖLMUYECEKTIR...
21 Ocak 2016 Perşembe 08:45
CHP HDPKK FETÖ VE İNGİLİZLER
 // DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞLÜ MEHMET A.
sılho da hendek de patladı bi yerlerinde şimdi ise chp nin illegal örgütü DHKPC FETÖ HDPKK T.C. İLGA ETMEYE ÇALIŞIYOR .ELHEMDÜLİLLAH TÜRK MİLLETİMİZ HAMİYET DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKTI ÇIKIYOR...
21 Ocak 2016 Perşembe 08:42
Sürünsünler
 // AZMİ
Aslan parçaları ıkisi ve daha nicelerini cehenneme yuvarladınız terör leşlerini sermeye devam. Rabbim atılan kurşanlardan sizleri korusun attığınızı isabetli kılsın....
20 Ocak 2016 Çarşamba 23:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler