YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bordo bereliler şehirlere indi
Sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde polisle birlikte TSK’nın gözde birlikleri bordo bereliler de görev alıyor.
Bordo bereliler şehirlere indi
16 Aralık 2015 / 04:15 Güncelleme: 16 Aralık 2015 / 08:23

Hükümet, Doğu ve Güneydoğu’da PKK’nın yığınak yaptığı sokaklara yönelik operasyonlarda yöntem değişikliğine gitti.

Bugüne kadar sadece kırsalda ve özel operasyonlarda görev yapan bordo bereli birlikleri bundan sonra şehirlerde de devreye girdi. Bu konuda hükümetin askere “Temizlemeden çıkmayın” şeklinde talimat verdiği belirtiliyor.

Ayrıca PKK’nın yığınak yaptığı, hendek kazıp tünel açtığı yerler terör unsurlarından temizlendikten sonra buralara yönelik özel tedbirler de gündeme gelecek. Bu kapsamda belli mahalle ve sokaklara özel eğitimli polislerin çalışacağı özel karakollar inşa edilecek. Karakollardaki polis sayısı da artırılacak.

Son Bakanlar Kurulu’ndaki değerlendirmelerde, “Kobani’de yaşanan durumdan cesaret alarak şehirlerde eylem yapan PKK’nın kırsal desteği kesildi. Mağaralar imha edildi. Sınır ötesi operasyonlarla da Kuzey Irak’tan terörist unsurların geçişi tamamen durduruldu. Halktan da destek yok. Tek destek aldıkları yer Kobani. Şehirlerdeki militanlar Kobani’den gelenler” denildi.

Bu desteğin kırılması amacıyla da yeni tedbirler alınacak. Kobani’den geçişler engellenecek. 

 

TÜRKİYE

türkiye hızlı bir şekilde..
 // atiker
içerideki terör ve düşman unsurlarını temizlemeli yok etmeli önümüzde ihtimali yüksek bölgesel savaşların çıkması mevcut bizler vatansever olarak dışardan gelecek saldırı ve savaştan değil içimizdeki bu hainlerden gelebilecek düşmanlıklardan dolayı kaygılıyız yoksa vatan uğruna ölmek allah rızası için cihat edip ölmek arzularımızdır pkk ve paralel yapı en kısa zamanda devletimiz tarafından yok edilmeli bunlara destek veren unsurlarda vekilmiş şuymuş demeden bu iş bitmeli bunlar baskı ile seçildi...
16 Aralık 2015 Çarşamba 10:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler