YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bombaların gövde ve tapaları savcılığın elinde
Bombaların gövde ve tapaları savcılığın elinde
Bombaların gövde ve tapaları savcılığın elinde
21 Temmuz 2008 / 11:20 Güncelleme: 21 Temmuz 2008 / 00:00

Ergenekon tutuklularının avukatlarının ‘Ümraniye bombaları patlatıldı, deliller karartıldı’ iddiaları gerçek dışı çıktı. Gövde ve tapaları savcılığın elinde.


Ergenekon tutuklularının avukatlarının ‘Ümraniye bombaları patlatıldı, deliller karartıldı’ iddiası gerçek dışı. Yedi el bombası dışında, ele geçen bütün bombaların patlayıcıları imha edildi ama gövde ve tapaları savcılığın elinde.


DELİLLER GİTTİ SEVİNCİ SÖNDÜ


Ergenekon tutuklusu Vedat Yenerer’in avukatı Vural Ergül, Ümraniye soruşturmasında ele geçen el bombalarının imha edildiğini dolayısıyla dava konusu delillerin karartıldığı ileri sürmüştü. Soruşturmaya gölge düşüren bu iddia gerçeği yansıtmıyor.


SADECE 7 BOMBA PATLATILDI


Geçen yıl Ümraniye’de Okay Yıldırım’ın evinin çatısında ele geçen 27 ve Eskişehir’de emekli binbaşı Fikret Emek’in annesinin evinde bulunan 12 el bombasından sadece yedisinin patlayıcıları ayrıştırılmadığı için tümüyle imha edildiğini öğrenildi.


KALAN BOMBALAR SAĞLAMDI


Çoğu MKE yapımı olan kalan el bombalarının patlayıcıları imha edildi. Gövde ve tapaları ise delil olarak saklandı. Genelkurmay savcılığı bu bombalarının askeri birlikten nasıl dışarıya çıkarıldığını araştırıyor.


Taraf

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler