YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bombacılar tutuklandı
Bombacılar tutuklandı
24 Mayıs 2010 21:41
İstanbul'da bombalı eylem yapmak isteyen zanlılar tutuklandı

İstanbul MİT Bölge Başkanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları operasyonda patlayıcı ile yakalanan iki zanlı ile onlara yardım ettiği ileri sürülen bir kişi tutuklandı. 
 

Yurtdışından İstanbul'a bombalı eylem yapmak üzere gönderildikleri iddia edilen iki zanlı ile bu kişilere yardım ettiği belirtilen bir kişi emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Savcı tarafından sorgulanan üç zanlı da tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Örgüt üyeliği ve patlayıcı madde bulundurmak suçlarından tutuklanmaları istenen üç şüpheli de tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

Şahısların üzerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda iki oyuncak bebek içerisinde kamufle edilmiş 2 el bombası, uydu alıcı cihazı içerisinde kamufle edilmiş vaziyette yaklaşık 1 kilogram ağırlığında patlayıcı madde ve 175 cm uzunluğunda saniyeli fitil, kaset çalar ve radyo içerisine kamufle edilmiş vaziyette 5 elektrik kapsülü ateşleyici, 49 adet 9 mm çapında fişek, CD çalar içerisine kamufle edilmiş vaziyette 6 adet değişik kamu kurumu ve özel şirketlere ait sahte personel kimlik kartları ele geçirilmişti. Şahısların üzerinde yapılan aramalarda da 2 adet sahte nüfus cüzdanı, bin euro, bin 420 TL para, bol miktarda örgütsel doküman ve dijital malzeme de çıkmıştı.
CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler