YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bombacı işte böyle yakalandı
Antalya'da iki bombalı eylem düzenleyen PKK'lı terörist, Bodrum'da benzer bir eylem hazırlığındayken sivil polisler tarafından kıskıvrak yakalandı. MOBESE kameraları da o anda kayıttaydı.
Bombacı işte böyle yakalandı
24 Eylül 2011 / 13:34 Güncelleme: 24 Eylül 2011 / 13:56

Antalya'da turistlere yönelik iki ayrı bombalı eylem düzenleyen PKK'lı terörist, Muğla Bodrum'da benzer bir bombalı eylem hazırlığı içindeyken polisler tarafından kıskıvrak yakalandı. 

Antalya'daki bombalı saldırıların ardından geldiği Bodrum'da turistlere yönelik eylem için keşif yapan teröristin yakalanma anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Antalya teröristi, 26 Ağustos ve 28 Ağustos tarihlerinde Antalya Muratpaşa Beach Park ve Kemer Viking Nona Beach Otel plajında turistlere yönelik iki ayrı bombalı eylem düzenlemişti. Söz konusu eylemlerde toplam 12 kişi yaralanmıştı.

Antalya'da iki farklı bombalı eylemi gerçekleştiren Abbas kod adlı Şemsettin E.'nin saldırı gerçekleştirmek için Van'dan gelerek Kemer'de Olimpos adlı otelde kaldığı belirlendi. Saldırının ardından Şemsettin E.'nin Van'a tekrar geri döndüğü kaydedildi. PKK'lı şahsı, üç görgü tanığının da teşhis ettiği bildirildi. Ankara Kumrular'da sivillere yönelik eylemin ardından Antalya'daki eylemlerin ardından eli kanlı teröristin Bodrum'da da turistleri hedef almak için harekete geçtiği ve Ankara'daki saldırının ardından 22 Eylül günü Van'dan Bodrum'a geldiği öğrenildi.

Antalya'daki saldırılarda Kemer'de bir otelde kalan teröristin Bodrum'da da saldırı öncesi Mylsa Otel'de kalmaya başladığı tespit edildi. Daha önce eşgali belirlenen ve polis tarafından her yerde aranan Şemsettin E.'nin Bodrum'da bir otelde kaldığının öğrenilmesinin ardından emniyet güçleri teröristi ''üçüncü bir bombalı eylem öncesi'' yakalamak çok yönlü operasyon başlattı. Eli kanlı terörist yeni bir eylem peşine çıkarak Bodrum'un en işlek yerlerinden biri olan Barlar Sokağı'nda ''keşif yakarken'' kendisini adım adım izleyen polisler tarafından kıskıvrak yakalandı. Çarşıda gezen turistlerin gözü önünde kıskıvrak yakalanan terörist, neye uğradığını anlamadan elleri kelepçelenerek terör polislerince merkeze götürüldü. Barlar sokağında keşif yaparken yakalanan teröristin ayrıca Sualtı Arkeoloji Müzesi'nde de eylem için keşif yaptığı ortaya çıktı.

Turistlere yönelik üçüncü bir saldırı öncesi yakalanan PKK'lıyla birlikte 2 kilo 140 gram plastik patlayıcı, bomba eyleminde kullanılmak üzere 2 adet fünye ve 2 adet cep telefonu ele geçirildi. Şahsın yakalanmaması halinde elindeki 2 kilo üzerindeki plastik patlayıcı ile çok sayıda kişinin ölümüne neden olabilecek bir eylem gerçekleştirebileceği belirtildi. 

Antalya'da bombalı saldırı düzenleyen ardından da benzer bir eylemi gerçekleştirmeden önce Bodrum'da yakalanan teröristle birlikte oldukları tespit edilen Antalya'da 3, Hakkari'de de 1 kişinin yakalanması için polis geniş çaplı operasyon başlattı. Polisin nefes kesen takibi sonucunda yakalanan terörist için 16 kişilik uzman polisin görev aldığı belirtildi.


Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler