YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bomba timinin komutanı cezaevinde
Bomba timinin komutanı cezaevinde
01 Mart 2010 08:25
Balyoz Planı'nda Beyazıt Camii'ni bombalayacak timin komutanı olduğu belirtilen Albay Özçoban tutuklandı

Balyoz soruşturmasının ikinci dalgasında gözaltına alınan 17'si muvazzaf toplam 18 subaydan 15'i dün İstanbul Adliyesi'nde savcı karşısına çıktı. Balyoz'da Fatih ve Beyazıt camilerini bombalayarak halkı galeyana getirmek için hazırlanan Sakal ve Çarşaf planlarındaki timin üyeleri olarak adları geçen 15 subay önce savcılık tarafından sorgulandı. Subaylara, "Balyoz Darbe Plan'nın içinde yer aldınız mı? Bu planın hayata geçirilmesi için neler yapıldı? Fatih ve Beyazıt camileri bombalanacak mıydınız?" şeklinde sorular yöneltildiği öğrenildi.

SUÇLAMA: ÖRGÜT ÜYELİĞİ

Saat 21:00'de biten sorgu işlemlerinin ardından 5 muvazzaf subay savcılık tarafından serbest bırakılırken, 1 emekli başçavuş ve 9 muvazzaf subay tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi mahkeme ise 8 askeri serbest bırakırken, Balyoz Planı'nda Beyazıt Camii'ni bombalayacak timin komutanı olduğu belirtilen, Konya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban ile Yarbay Yusuf Kelleli tutuklandı. İki muvazzaf subay Hasdal Cezaevine kondu. Mahkemenin tututlama kararını "Yaşa dışı silahlı örgüte üye olmak ve anasayal düzeni yıkmaya teşebbüs" suçlamasıyla yaptığı öğrenildi.

TİM KOMUTANLARI

'Sakal Planı' doğrultusunda Fatih Camii'ne bombalı saldırı düzenleyecek ekibin Keşif Emniyet Timi'nin Komutanı Teğmen Erdinç Atik ile Astsubay Arif Bıyıklı, Astsubay Levent Maraş ve Tahrip Timi Komutanı Yüzbaşı Hüseyin Topuz ile emekli Astsubay Ertan Karagözlü, Kayıt Timi'nden Astsubay Mutlu Kılıçlı, Astsubay İmdat Solak gözaltına alınmıştı. Saldırı sonrasında vatandaşları provoke edecek olan Tahrik Timi'nin Komutanı Astsubay Mustafa Kelleci ve Astsubay Murat Balkaş da Cuma günü gözaltına alınan subaylar arasındaydı.

Yeni Şafak

amma;sayın komutan...
 // ibrahim çelikoğlu
Askere gidecek evlatlarına kına yakan,dönersen şehit dön,dönemezsen görevini tam yapta dön"dua ve temennisi ile uğurlayan annelere saldırmak,hakaret,aşağılamak ve ölüdürmek
neden?Suçu "Müslüman".Müslüman olmamış olsaydı kanı ile kemiği ile evladını uğurlar teslim edermiydi?Büyük yanlışlıklar yapılmıştır.
Askerin görevi,tekneloji geliştirip vatanı korumaktır.Uçağını uçurtmuyor,roketini kullandırtmıyor,sen gitmiş Allah'ın işine karışıyo...
01 Mart 2010 11:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler