YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bomba son anda fark edildi
Bomba son anda fark edildi
14 Temmuz 2010 15:30
Şırnak'ta terör örgütü tarafından yol kenarına yerleştirilen bomba son anda askerlerce fark edildi. Yolu trafiğe kapatan Mehmetçik, yerleştirilen bombayı güvenli bir şekilde imha etti.

Şırnak'taki bomba tuzağı son anda fark edildi. Besta Sor mevkiinde yol kenarına döşenen bomba tuzağı Mehmetçikler tarafından son anda fark edilip imha edildi. 

Şırnak'ın Kumçatı Beldesi ile Kasrik Beldesi arasında bulunan Besta Sor mevkiinde PKK'lılar tarafından yol kenarına döşenen bomba Mehmetçikler tarafından son anda fark edildi. Kumçatı askeri birliğinde görevli Mehmetçikler yapmış oldukları mayın taramasından sonra birliklerine dönerken yol kenarına döşenen bomba fark ettiler. PKK'lıların yol kenarına döşediği bomba tuzağını tespit eden Mehmetçikler Şırnak-Cizre Karayolunu trafiğe kapattı. Şırnak-Cizre Karayolunun trafiğe kapatılması ile birlikte Kumçatı askeri birliğine ait askerler yolda ve bölgede güvenliği sağladıktan sonra olay yerine bomba imha ekipleri çağırıldı. Bomba İmha ekibinin sinyal karıştırıcı Jammer araçları eşliğinde bölgede mayın taraması yapıp güvenliği sağlanması ile birlikte PKK'lıların yol kenarına döşemiş olduğu bomba güvenli bir şekilde imha edildi. Besta sor mevkiindeki bombanın Mehmetçikler tarafından imha edilmesinden sonra Şırnak-Cizre Karayolu tekrar trafiğe açıldı.
İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler