YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bomba kamyonunda yeni gelişme
Bomba kamyonunda yeni gelişme
03 Mayıs 2010 08:22
Ankara'da tansiyonun yükselmesine neden olan bomba yüklü araçla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Kamyona, Çayyolu'na kadar TSK'ya ait Skorsky marka bir helikopterin eskortluk ettiği iddia edildi.

Ankara Eskişehir yolu Gölbaşı sapağında durdurulan 06 BJ 9915 plakalı sivil kamyonun Emniyet Müdürlüğü'ne getirilişi sırasında yaşananlar günyüzüne çıkmaya başladı.

Ankara'da tansiyonu yükselten bomba yüklü kamyonun TSK'ya ait bir helikopter tarafından Çayyolu'na kadar takip edildiği ileri sürüldü. TSK'nın bu haraketi psikolojik baskı olarak yorumlandı. Gölbaşı yolu, İstanbul yolu ve Eskişehir yolunda önlem alan polis, kamyonu Eskişehir yolunda durdurmuştu. Burada yapılan incelemeler sırasında havada dolanan Skorsky marka bir helikopter polisin ilgisini çekti. Polis kamyon ile ilgili işlemleri yaparken helikopterin havada sorti yapması psikolojik baskı olarak yorumlandı. Savcı Mustafa Bilgili'nin talimatı ile emniyete götüren polisi Skorsky helikopterin Çayyolu'nun çıkışına kadar takip ettiği ve kamyon emniyete getirilirken helikopterin ise ayrıldığı anlaşıldı.

Çık o şeritten tutanağı imzala

Bomba yüklü kamyonun Emniyet'in İskitler'deki kampüsüne getirilmesinin ardından askeri personel ile emniyet görevlileri ve savcının şiddetli tartışmalar yaşadığı da ortaya çıktı. Merkez Komutanlık'ta görevli bir paşanın bombalar konusunda önce bir bomba uzmanı ile tartıştığı ardından da Savcı Bilgili'den fırça yediği ortaya çıktı. Paşanın emniyet şeridi içine girip bombalar konusunda polislerin görev yapmasını engellerken Savcı Bilgili'nin, "Dolaşıp durma orada. Çık o şeritten şu tutanağı imzala" diye sert çıktığı belirtildi. Tartışmaların ardından Ankara Garnizon Komutanı'nın da polise hak verdiği kendi personelini hatalı bulduğu öğrenildi. (Yeni Şafak)
HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler