YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bomba ihbarı asılsız çıktı
Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Kişinev seferini yapacak yolcu uçağındaki bomba ihbarı asılsız çıktı.
Bomba ihbarı asılsız çıktı
05 Aralık 2012 / 09:54 Güncelleme: 05 Aralık 2012 / 10:49

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Kişinev seferini yapacak yolcu uçağında bomba ihbarında bulunan ve gözaltına alınan A.A, kendisini dolandırdığını iddia ettiği uçaktaki yolcunun yakalanması için ihbarda bulunduğunu, uçakta bomba olmadığını belirtti.

THY'nin İstanbul'dan Moldova'nın Kişinev kentine gitmek için 07.45'te pist başı yapan Boing 737-800 tipi Elazığ adlı uçağı, bomba ihbarı üzerine durduruldu.

Olay yerine itfaiye, ambulans, polis ve bomba imha uzmanı ekipler yönlendirildi. Bu sırada yetkililerin yanına gelen bir kişi, ihbarı kendisinin yaptığını ifade etti. Türk vatandaşı A.A, kendisini dolandırdığını iddia ettiği uçaktaki yolcunun yakalanması için böyle bir yola başvurduğunu, ihbarın asılsız olduğunu, uçakta bomba olmadığını söyledi.

Polis, ihbarın yapıldığı telefon numarasından da tespit ettiği A.A'yı gözaltına alarak, Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürdü.

Uçak bu sırada boş bir alana çekildi ve yolcuları indirildi. Uçakta, her ihtimale karşı uzman ekipler tarafından arama yapılıyor.

THY'nin İstanbul-Kişinev seferini yapacak olan uçakta 112 yolcu olduğu belirtildi.

Uçağın, aramanın ardından Kişinev'e hareket edeceği kaydedildi. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler