YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bölücübaşını böyle övmüşler
Alman vakıflarının terör örgütü PKK'ya para aktardığı iddiaları gündemdeki sıcak yerini koruyor. 12 Haziran seçimlerinden önce Van'a gelen bir Alman ve bir Fransız avukatın bölge halkını devlete karşı kışkırtan açıklamalar yaptığı görüntüler ortaya çıktı.
Bölücübaşını böyle övmüşler
05 Ekim 2011 / 11:45 Güncelleme: 05 Ekim 2011 / 11:45

Bazı Alman vakıflarının PKK'ya para aktardığı iddialarının ardından PKK ve BDP eylemlerine katılan Alman ve Fransızlar yeniden gündeme geldi. 12 Haziran 2011 seçimlerinin öncesinde Van'a gelen bir Alman ile bir Fransız avukatın, vatandaşları Türk devletine karşı kışkırtan ve teröristbaşını öven görüntüleri ortaya çıktı. 

Seçim öncesi çekilen görüntülerde, kendilerini Avrupalı muhalifler olarak gösteren kişilerin bölgeye gelerek halkla yakın temaslarda bulunduğu görülüyor. Seçim güvenliğini takip için geldiklerini söyleyen avukatlar, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı överek, Türk devletinin barış için PKK ile görüşmesi gerektiğini savunuyor. 

10 Haziran 2011 tarihinde Van'da Aysel Tuğluk'un seçim bürosu önünde basın açıklaması yapan Fransız Avukat Martin Dolzer, Abdullah Öcalan dahil tüm siyasi tutsakların serbest bırakılmasını istemişti. Türkiye'nin savaş suçu işlediğini ve kimyasal silah kullandığını öne süren Dolzer, Türkiye'nin BDP, Öcalan ve PKK ile müzakere yürütmesini istedi. Alman Avukat Britta Eder de Türkiye'nin insan haklarına aykırı davrandığını öne sürerek, terör örgütünü övmüştü.

Cihan

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler