YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bölücü hainlerin Rus oyunu deşifre oldu
Bölücü hainlerin Rus oyunu deşifre oldu
11 Ocak 2016 07:15
Bölücü terör örgütü PKK, Türkiye ile Rusya arasındaki krizi fırsata çevirmek için kara propaganda yapıyor. Hainler kurdukları Rusça hesaplarla Türkiye aleyhine paylaşımlarda bulunup Rus medyasına haber için malzeme sağlıyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya'ya yaptığı ziyaretin bir halkası daha ortaya çıktı. Terör örgütü PKK Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizinin ardından sosyal medya üzerinden harekete geçti. Terör örgütü PKK Rusça yayın yapan hesaplar açtı.

KARA PROPAGANDA TAM GAZ

Yandaşlar yapılan çağrıyla Rusça çeviri yapıp Türkiye karşıtı propaganda yapan hesaplara yönlendiriliyor. Asılsız fotoğraflar ve bilgiler Rusça olarak paylaşılıp Rus medyasında haber yaptırılıyor.

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Rusya'ya gidip Türkiye'yi kötülemesi karşılığında da PKK'nın Suriye kolu PYD'ye destek istemesinin ardından PKK Rus hayranlığına soyundu.

Rusya ile yaşanan uçak krizini kullanmaya çalışan örgüt sempatizanları bu hesaplar üzerinden paylaştığı asılsız foto ve bilgilerle adeta Türkiye'yi karalama propagandası başlattı.

AYLAN BEBEĞİ DE KULLANDILAR 

Açılan hesaplarda emniyet güçlerinin özellikle çocukları katlettiğini yalanını uyduran sahte fotoğraflar kullanılıyor. Devletin sivilleri katlettiği yalanını yayan sahte hesaplar başka ülkelerde çekilen fotoğrafları Türkiye'de olmuş gibi gösteriyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler