YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Boğazların kapatılması kıyamet senaryosu olur"
Sunucunun “Bir Türk uçağı düşürülürse bu durumda Türkiye Karadeniz’e açılan boğazlarını kapatır mı?” sorusunu böyle yanıtladı.
"Boğazların kapatılması kıyamet senaryosu olur"
29 Kasım 2015 / 05:36 Güncelleme: 29 Kasım 2015 / 08:10

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, katıldığı bir televizyon programında, SU-24 uçağının düşürülmesi sonrası Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin onarılması zor bir hasar gördüğünü söyledi. Rossiya 1 TV kanalına konuşan Peskov, Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesini “Provokasyon” olarak tanımlayarak, “Bu tarz korkunç provokatif eylemler, ne NATO’nun ne Rusya’nın ne de Türkiye’nin çıkarına” ifadesini kullandı. Peskov, birçok NATO ülkesinin SU-24 uçağı konusunda Türkiye ile dayanışma göstermediğine de dikkat çekti.

Sunucunun “Bir Türk uçağı düşürülürse bu durumda Türkiye Karadeniz’e açılan boğazlarını kapatır mı?” sorusunu, Peskov şöyle yanıtladı: “Siz kesinlikle kıyamet senaryosunu kuruyorsunuz. Bize göre şu anda Türk yönetiminin ne yapacağını öngörmek ve anlamak zor. Ama gelin kıyamet gibi senaryoları tartışmayalım, konuşmayalım. Sadece şunu söyleyebilirim. Rus pilotlarımızın şu anda güvenlikleri sağlanmış durumda. Gerekli hava savunma sistemlerimizi kurduk.

GAZETE HABERTÜRK

Kafirlerin ortak özelliği
 // Boğaçhan
"Hem suçlu hem güçlü olmak" kafirlerin şiarındandır. Utanmadan sıkılmadan dalga geçer gibi bizi "korkunç" provokasyonla suçluyorlar. Allah belanızı versin....
29 Kasım 2015 Pazar 18:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler