YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boğaziçi'nde 09:05'te hayat durdu
Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yıldönümünde çeşitli etkinlikler anılırken, saat 09:05'te Boğaziçi Köprüsü'nde trafik durdu.
Boğaziçi'nde 09:05'te hayat durdu
10 Kasım 2012 / 10:20 Güncelleme: 10 Kasım 2012 / 10:29

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 74. yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anılırken, saat 09.05'te ise Boğaziçi Köprüsü'nde geçişler durdu. 

Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te, tüm Türkiye’de çalan siren sesi Boğaziçi Köprüsü’nde de duyuldu. Sirenlerin çalmasıyla birlikte Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmekte olan sürücüler Boğaziçi Köprüsü’nde araçlarını durdurdu. Araçlarından inen sürücüler, siren sesi sırasında 1 dakika boyunca saygı duruşunda bulundu. Sürücülerden bazılarının ise yanlarında getirdikleri Türk bayraklarını açarak saygı duruşunda bulundukları görüldü.

Bir vatandaş, “Bugün atamızı minnetle anıyoruz. Köprüde durmamızın özel bir nedeni yok denk geldi ama iyi oldu” dedi.

Türk bayrağı açarak saygı duruşunda bulunan bir motosiklet sürücüsü ise “Bügün atamıza saygı duruşu için geldik. Bugün Atatürk’ü anma ve anlama günüdür. Tesadüfen köprü üzerindeydik ve saygı duruşunu burada gerçekleştirdik” dedi.

Siren seslerinin durmasıyla birlikte araçlarına binen vatandaşlar yollarına devam etti. İha

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler