YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boğaziçi Köprüsündeki 22 er tekrar tutuklandı
15 Temmuz darbe girişimi gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde bulunan ve olaylar sırasında tanklara gizlendiği belirlenen çoğu öğrenci 22 asker savcının itirazı üzerine yeniden tutuklandı.
Boğaziçi Köprüsündeki 22 er tekrar tutuklandı
21 Temmuz 2016 / 13:16 Güncelleme: 21 Temmuz 2016 / 16:55

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde bulunan ve olaylar sırasında tanklara gizlendiği belirlenen çoğu Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu öğrencisi ve Kuleli Askeri Lisesi'nden öğrencilerin de bulunduğu 22 asker dün çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılmıştı. Ancak savcının itirazı üzerine öğrenci 22 asker yeniden tutuklandı.  

Askerler ifadelerinde, polis ve vatandaşlarla çıkan çatışma sırasında 4-5 saat boyunca tankların içinde saklandıklarını söylemişlerdi.  

Darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmaları talep edilen çoğu askeri öğrenci 22 er, dün İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde sorgulanmıştı.

Şüphelilerin sesli ve görüntülü sistem aracılığıyla alınan ifadelerinde, 15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü'ne tatbikat için çıkarıldıklarını, ancak vatandaşlar ve polislerle çıkan çatışma sonrasında tanklara gizlendiklerini söylemişlerdi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler