YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'daki yangın durdurulamıyor!
Bodrum'da Yalıkavak ve Turgutreis beldelerinde orman yangını çıktı.
Bodrum'daki yangın durdurulamıyor!
29 Mayıs 2013 / 15:41 Güncelleme: 29 Mayıs 2013 / 17:57

Alınan bilgiye göre, Yalıkavak beldesi Değirmenler mevkisindeki makilik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüyen yangın, bölgedeki bir inşaat şantiyesine de sıçradı. Şantiye alanındaki tahtaların tutuşmasıyla yangın daha da büyüdü.

Yangına Bodrum, Turgutreis, Ortakent, Yalıkavak belediyeleriitfaiye ekipleri ve Bodrum Orman İşletme Müdürlüğüarazözleri ile müdahale edildi. Yangını kontrol altına alma çalışmaları, kuvvetli rüzgar nedeniyle güçlükle yürütülüyor. Yerleşim yerlerine de yaklaşan yangına vatandaşlar, bahçe hortumlarıyla müdahale etmeye çalıştı.

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, yangın bölgesine giderek yangını söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Saruhan, yangının çıkış nedenini araştırdıklarını söyledi.

Turgutreis'te de yangın devam ediyor

Turgutreis beldesine bağlı Kadıkalesi mevkisinde de makilik alanda yangın çıktı. Yangına Turgutreis Belediyesine ait itfaiye ekipleri müdahale etti. Yerleşim yerlerine çok yakın bir alanda etkili olan yangın, vatandaşlarda peniğe neden oldu.

Jandarma ekipleri de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bölgede önlem aldı.

Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, yangın söndürme çalışmalarına devam edildiğini kaydetti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler