YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böcek fabrikasına Erdoğan ricası!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı sırasında kullandığı, Resmi Konut ve Keçiören’deki çalışma ofisindeki böceklerin yerlerinin değiştirilmesi konusunda şüpheliler arasındaki telefon trafiği de iddianamede yer aldı.
Böcek fabrikasına Erdoğan ricası!
19 Kasım 2014 / 08:00 Güncelleme: 19 Kasım 2014 / 13:32

Şüpheli Sedat Zavar’ın, Başbakan’ın yakın korumalığını yaptığı için o dönem İstanbul’da bulunan Serhat Demir’i telefonla aradığı, bunun üzerine Demir’in aynı gün uçakla Ankara’ya geldiği belirtildi. O dönem Başbakan Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle hastanede bulunuyordu.

İddianamede özetle şu ifadeler yer aldı:

“Serhat Demir ve Sedat Zavar, kendilerin eşlik eden konut personelini çalışma ofisinden salona çıkararak, meşgul etti. Bu sırada çalışma ofisinde kalan Enes Çiğci ve İlker Usta, daha önce Sedat Zavar’la birlikte yapıp hazırladıkları dinleme cihazlarını üçlü prize yerleştirdi. Bu dinleme cihazıyla dinleme yapıldı.

Dinleme cihazının bulunması sırasında sinyal yaymadığı, yarı iletken tespitiyle tespit edildi. Çünkü dinleme cihazı uzaktan kumandalı olduğu için şüpheliler, dinleme cihazının tespit edildiğini öğrenince uzaktan kumanda ile kapattılar.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler