YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"BM insanlık vicdanında epey itibar kaybediyor"
"BM insanlık vicdanında epey itibar kaybediyor"
18 Ekim 2013 14:36
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birleşmiş Milletler'in (BM) insanlık vicdanında epey itibar kaybettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül, öğle saatlerinde Tarabya Köşkü'nden Emirgan Hamid-i Evvel Camisi'ne geldi. Burada cuma namazını kılan Gül'e İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da eşlik etti.

Namaz çıkışı vatandaşlarla gazetecilerle bayramlaşan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Emirgan sakinlerinden Şehri Durukan'ın cenaze namazına da katıldı.

Gül, namaz sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin Suudi Arabistan'ın, BM Güvenlik Konseyi'ndeki geçici üyeliği reddetmesine ilişkin soruyu Gül, şöyle yanıtladı:

"BM insanlık vicdanında epey itibar kaybediyor. Genel Kurul toplantısında hep eleştirmiştim, birçok olaylar olurken maalesef bunlar karşılık bulamıyor. Anlaşılan Suudi Arabistan'ın bu kararı buna karşı dünyanın dikkatini çekmek ve bu şekilde anlamlı bir cevap vermektir. Böyle bir yolu tercih etmişler saygıyla karşılamak gerekir. Umarım ki, dünyanın dikkati bu şekilde çekilmiş olur."

Cumhurbaşkanı Gül, Rusya'da Greenpeace eylemi sırasında gözaltına alınan Gizem Akhan'ın durumuna ilişkin sorulan soru üzerine, bu konuyla Dışişleri Bakanlığının ilgilendiğini söyledi.

Görevi başındayken hacca giden ilk Cumhurbaşkanı olmasının hatırlatılması ve haccının hayırlı olması dileğinde bulunulması üzerine Abdullah Gül, "Sağolun, teşekkür ederim" dedi.

 

AA

Etiketler: ,
15:54
 // Oktay D gezer
Suudi Arabistan'ın BMGK Yedek Üyeliğini red kararına tebrikler.Bu hareketleri 1)konu mankenliginin hic bir degeri olmadıgının diğer müstakbel uyelerce de anlaşılmasına,2)böyle bir hareketin 120dB şiddetinde bağırıp çagirmaktan daha etkili olacağının görülmesine
Yardımcı olacaktır sanırım!...
18 Ekim 2013 15:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler