YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bizi kimse ayıramaz!
Uludere'ye Başbakan'dan önce eşi Emine Erdoğan gitti. Acılı anneleri ziyeret etti, havayı yumuşattı. Annelerin acısını ancak anneler anlar diyen Emine Erdoğan, Uludere'den birlik bütünlük mesajları vermeyi de ihmal etmedi!
Bizi kimse ayıramaz!
06 Mart 2012 / 23:25 Güncelleme: 06 Mart 2012 / 23:22

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ''Buradan hepimizin kardeş olduğunu, bir olduğunu dünyaya haykırmak istiyoruz. Biz bir ve beraberiz, hiç kimse bizi ayıramaz, hiç kimse bizi bölemez'' dedi.

Emine Erdoğan, Uludere'deki temaslarının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin, ''görüşmeye ilişkin değerlendirmede bulunmasını'' istemeleri üzerine Erdoğan, ''Daha önceden gelmek istemiştim ama maalesef gerçekleşemedi. Kalbimiz, gönlümüz buralardaydı, onların acılarını paylaşmak istedik. Onun için geç de olsa yaralarını bir nebze sarabilirsek ne mutlu bize dedik. Paylaştık, dertleştik ağlaştık, notlarımızı aldık. Tabii ki hükümet adına Sayın Bakanımız söz verdi, bu işin sonuna kadar gideceğini'' diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Buradan hepimizin kardeş olduğunu, bir olduğunu dünyaya haykırmak istiyoruz. Biz bir ve beraberiz, hiç kimse bizi ayıramaz, hiç kimse bizi bölemez. Tekrar tekrar söylediler kendileri. Biz barış istiyoruz dediler. Dünya anneleri barış istiyoruz dediler. Hepsi inanın sözleşmiş gibi aynı şeyi tekrarladılar. Anneler isterse dedim, bu barış gerçekleşir dedim.''

''Annelerin acısını ancak anneler anlar''

Bir gazetecinin ''Bugün annelerin buluşmasıydı yorumu'' üzerine, Erdoğan, ''Evet, annelerin buluşmasıydı, çünkü annelerin acısını ancak anneler anlar. Başka hiç kimse anlayamaz'' ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan, başka bir soru üzerine ise şunları kaydetti:

''Güven çok önemli biliyor musunuz  Şimdiye kadar olmayan şeyler oluyor çünkü Türkiye'de. Güveniyorlar, çözümün bizde olduğunu ümit ediyorlar, olmasını temenni ediyorlar. Güvenmezseniz böyle bir şey istemezsiniz. Ama onlar bize güveniyorlar, biz de onlara güveniyoruz, biz de onlara inanıyoruz ve dünyaya haykırıyoruz, biz bunun tesisi için elimizden geleni yapacağız inşallah.''

Erdoğan, yakınını kaybeden bir annenin ''Çözüm istiyoruz'' diyerek, fotoğrafını göstermesi üzerine, ''İnşallah. Onu geri getiremeyeceğiz ama bundan sonra annelerin ağlamaması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Barışın tesisi için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ne mesaj getirdiniz '' sorusunu Emine Erdoğan, ''Selam getirdim onlara. Bu işin üstüne gideceğimizi ama bize dua etmelerini söyledim, sağlığı için, sıhhati için dua etmelerini istedim, onlardan da selam götürüyorum'' diyerek yanıtladı.

Erdoğan, ''Sizi nasıl karşıladılar '' sorusu üzerine ise, ''bağırlarına bastılar. Neden önce gelmediniz dediler, biz de mazeretlerimizi beyan ettik kendilerine, anlayışla karşıladılar'' dedi.

Emine Erdoğan ve beraberindekiler ziyaretin ardından helikopterle bölgeden ayrıldı. (AA)

sehit
 // karlidag
24 asker şehit oldu acaba onların ki evlat degilmiydi herkesin ne oldunu biliyoruz biz...
06 Mart 2012 23:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler