YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bize havlu attırmak istiyorlar
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB sürecinde Türkiye'ye havlu attırmak isteyen birtakım dar vizyonlu Avrupalı siyasetçilerin olduğunu söyledi.
Bize havlu attırmak istiyorlar
02 Şubat 2012 / 17:15 Güncelleme: 02 Şubat 2012 / 17:22

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''AB sürecimizde de bize havlu attırmak isteyen birtakım dar vizyonlu Avrupalı siyasetçiler yok değil, var. Biz de onlara Bursa'dan, Bursa'nın güzel havlularından göndererek onlara havlu öyle atılmaz, böyle hediye edilir mesajını da çok net bir şekilde veriyoruz'' dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Bağış, bugün Mısır'da, Tunus'ta ve Fas'ta hayatlarını riske atıp gösteri yapan insanların Türkiye'yi kendilerine ilham kaynağı olarak görmekte olduklarını bildirdi.

Söz konusu ülkelerin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı demokratikleşmenin ve milli iradenin hakimiyetinin sembolü olarak görmekte olduklarına işaret eden Bağış, ''Onun için Mısır'a gittiği zaman sabahın ikisinde 30 bin kişi karşılamaktadır. Libya'da, hem orada kardeşlerimizle cuma namazı kılıp, hem de onlara demokratik ve laik bir anayasaya kavuşmalarının önemini anlatacak ender liderlerden birisidir'' dedi.

''O çerçevede Bursa'nın; Türkiye'nin, doğunun en batılı ve batının en doğulu ülkesi olmasında katkıları olmuştur'' ifadesini kullanan Bağış, şöyle konuştu:

''Tabii AB sürecimizde de bize havlu attırmak isteyen birtakım dar vizyonlu Avrupalı siyasetçiler yok değil, var. Biz de onlara Bursa'dan, Bursa'nın güzel havlularından göndererek onlara havlu öyle atılmaz, böyle hediye edilir mesajını da çok net bir şekilde veriyoruz. Çok şükür Türkiye kendinden emin kararlı bir şekilde daha da aydınlık yarınlara kavuşmak için çalışıyor, çalışmaya da devam edeceğiz. Çünkü bizim hedeflerimiz var, bizim bu milletin önünü açma konusunda bir sevdamız var, bu noktada Sayın Başbakanımızın yükünü hep beraber paylaşarak Türkiye'yi hak ettiği noktaya taşıyacağız.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler