YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bizde petrol, doğalgaz yok ama...'
Türkiye'deki müteşebbis ruhuna dikkat çeken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 'Bizde petrol, doğalgaz yok. Ama Allah'ıma binlerce şükür ki müthiş bir müteşebbis ruhu vermiş.' dedi.
'Bizde petrol, doğalgaz yok ama...'
23 Haziran 2011 / 18:05 Güncelleme: 23 Haziran 2011 / 18:14

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ''Bizde petrol, doğalgaz yok. Ama Allah'ıma binlerce şükür ki bize müthiş bir müteşebbis ruhu vermiş'' dedi.

Hisarcıklıoğlu İzmir'in Menemen ilçesinde Ticaret Odası'nın yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, oda başkanlarının ülkenin, toplumun yararına çalıştığını ifade etti.

Yeni hizmet binasının Menemen'in kazancı olduğunu, ilçede belediye, kaymakamlık ve oda başkanları arasında birlik, beraberlik gördüğünü kaydeden Hisarcıklıoğlu, ''İnsanın en hayırlısı insanlara hayırlı olandır'' dedi. Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

''Bizde petrol, doğalgaz yok. Ama Allah'ıma binlerce şükür ki bize müthiş bir müteşebbis ruhu vermiş. Bir adam köprü kurar, bin adam o köprüden geçer. Burada köprü kurulmuş. Bölgede ulaşım açısından da gelişmeler olduğunu görüyorum. Biz Türkiye olarak bir hedefe baş koyduk, 2023'de, cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri yapmak. Bu kişi başına düşen geliri 10 bin dolardan, 20 bin dolara çıkarmak demektir. Allah'ın izniyle bunu başaracağız. Menemen bunu başarırsa Türkiye başaracak. Kaderimiz bir.''

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in ilçeye TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin bir fakülte açması talebiyle ilgili Hisarcıklıoğlu, ''Başkan fakülte istedi. Parmağını taşın altına koy. Yap bina, eğitimini vermesi benden'' dedi.

Hisarcıklıoğlu ayrıca Katip Çelebi Üniversitesi'nin de ilçede fakülte kurması ile ilgili talepleri ilgili yerlere ilettiğini sözlerine ekledi.

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral, Hisarcıklıoğlu'na teşekkür plaketi verdi.

Binanın açılışı İlçe Müftüsü Birol Nurlu'nun duasıyla yapıldı ve kurban kesildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler