YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Biz yol yaparız, onlar yolsuzluk!
Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, İmralı görüşmeleri konusunda BDP’yi, ODTÜ’deki yol çalışmalarıyla ilgili de eylemcileri eleştirdi.
Biz yol yaparız, onlar yolsuzluk!
22 Ekim 2013 / 14:21 Güncelleme: 22 Ekim 2013 / 14:31

BDP’yi eleştiren Erdoğan, “İmralı’ya kim gider kim gelir; bunun kararını vermek tamamen hükümete aittir. İster gönderir, ister göndermez. Hiçbir zaman şu veya bu nedenle hükümete veya Adalet Bakanlığı’na kimsenin rota çizme yetkisi yoktur. Yeri gelir gönderilir, yeri gelir gönderilmez. Herkes haddini bilecek” dedi. Erdoğan, üçüncü köprü ve ODTÜ’deki yol çalışmalarıyla ilgili tepkilere de sert çıktı.

Yolun medeniyet olduğunu ifade eden Erdoğan, “Tüm insanlık üçüncü köprüden yararlanacak. Oradan 200-300 ağaç kesersin 3 milyon, 4 milyon ağaç dikersin. Dünyaya sizin gözünüz kör be. En ileri ülkelere git, ormanlar içinden yolların nasıl geçtiğinizi görürsünüz.

Yol medeniyettir. Medeni olmayanlar yolun kıymetini bilmezler. Yol engel tanımaz. Önünde cami bile olsa o camiyi yıkarız gideriz, camiyi başka yerde inşa ederiz. Bundan nasibini almayanlar bunun önüne geçmek istiyor. ODTÜ’de her şey yapılmış. Belediyeler plan yapar, uygulamaya sokar. Burada birileri çıkıyor, yolu engellemek istiyor. Kim; yolsuzlukların mimarı olan CHP. Onların anlayışında yol yok, yolsuzluk var. Biz yol yaparız onlar yolsuzluk yapar” diye konuştu.

Konuşmanın diğer başlıkları

Başbakan Erdoğan: " MİT Müsteşarımızla içeriden, dışarıdan uğraşanlar var. Memnun olduğumuz bürokratımıza, teknokratımıza kusura bakmasınlar sonuna kadar sahip çıkarız. Onun icazetini de birilerinden almayız.

Demokratikleşme paketi

Başbakan Erdoğan: (Demokratikleşme Paketi) Biz açıkladığımız paketin yasama organı tarafından ele alınacağı bütün başlıkları, maddeleri toplu olarak Meclisimize gönderiyoruz. Paketin yasalarla ilgili adımı atılacak kısmını suratleçıkarmakta kararlıyız.

Yol medeniyettir

Başbakan Erdoğan: (3. köprü için kesilen ağaç eleştirileri) Biz ammeye hizmet ediyoruz bireye değil. Bireye hizmet söz konusu olsa bu dediğinizi kaale alırız. Biz kamuya hizmet veriyoruz... Yol uğruna her şey feda edilebilir, çünkü yol medeniyettir. Ama medeni olmayanlar yolun kıymetini bilmezler. Bizim değerlerimizde yol engel tanımaz.

Modern eşkiyalar var

-Başbakan Erdoğan: "Birileri ön kesiyor diye biz duramayız. Kimlerin ön kestiği bellidir. Geçmişte bu işi eşkiyalar yapardı. Şimdi de modern eşkiyalar var."

"AB, kendine ilerleme raporu yazsın"

Başbakan Erdoğan: "AB'nin 2013 İlerleme Raporu, kimi hususlarda eksik ve yanlış bilgilenme neticesinde veya inatçı bir yaklaşımla doğru olmayan değerlendirmeler içerse de geneli itibariyle hükümetimizin reform kararlılığını teyid eder mahiyettedir."

Biz bir varil petrol için kardeşini satacak bir millet değiliz

Başbakan Erdoğan: (Suriye'de kedi, köpek eti yeneceğine dair fetva) Bizim vicdanımızdan, kalbimizden paylaşma duygusunu hiç kimse söküp atamaz. Biz bir varil petrol için, bir avuç elmas için, bir çuval altın için, iktidar ve güç hırsı için kardeşini satacak, arkadan hançerleyecek, kardeşine sırtını dönecek bir millet değiliz. Bu böyle bilinmeli.

Pilotlar çifte bayram yaşattı

Başbakan Erdoğan: (Pilotların kurtarılması) Böyle üzücü olaylar yaşanmaması için tedbirler artırıldı. Büyük devlet olmanın nimetleri olduğu kadar külfetleri de var. Külfetten korkanlar nimete kavuşamazlar. Türkiye üzerinde ameliyat yapılacak bir ülke değil. Bugüne kadar buna müsaade etmedik, bundan sonra da etmeyiz.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Lübnan ve Katar devletine teşekkürler. Bize bayram içinde bayram yaşatan pilotlarımıza teşekkür ediyorum. Bir daha böyle bir hadise yaşanmaması için tedbirlerimizi arttırdık.

- Bu bölgede güçlü Türkiye istemeyen odaklar var. Türkiye'nin büyümesini önlemek amacıyla içerde olduğu kadar dışarda da vardır. Dışarda pişirilen zehirli aşlar içeriye servis edilmiştir.

- Kanlı terör örgütlerini koruyan odaklara karşı da diplomasi kuralları çerçevesinde çok yogun önlemler alıyoruz.

- Türkiye üzerinde ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Buna izin vermedik asla da vermeyiz.

- Birileri çıkıp da İmralı'ya 'kim gider, kim gelir.' Bunun kararını vermek hükümete aittir." Herkes haddini bilecek ve bilmesi halinde de hukuktan istifade etme fırsatı bulacak.

- Biz bizim yetkilerimizi biliriz. Bazı konularda sessiz kalıyorsak bu ülkenin huzuru içindir.

- Bizimle aynı bayramı kutlayan ülkeler hala zulum görmeye devam ediyor.

- Biz bir varil petrol için kardeşini satacak bir millet değiliz.

- Türkiye eski Türkiye değildir. Türkiye söyleyecek sözü olan bir ülkedir.

- İçeride ve dışarıda senkronize yürütülen kampanyalar yeni Türkiye'ye asla zarar veremez

- Avrupa Birliği'nin tek derdi Türkiye'ye ilerleme raporu mu hazırlamak?

- AB'nin kendi öz eleştirisini yapmasını kendi ilerleme raporunu yazmasını bekliyorum

- İstanbul'un 122 yıllık rüyası olan MARMARAY nihayet bitti. Salı günü açılışını yapacağız.

- Biz ammeye hizmet veriyoruz bireye değil 200 bin ağaç sökersin yerine 5 milyon ağaç dikersin

- Yol uğruna herşey feda edilir yol medeniyettir. Bizim değerlerimizde yol engel tanımaz.

- Modern eşkiyalar yol kesiyor. Kararlıyız adımlarımızı atmaya devam edeceğiz

- Kim yolumuzu kesmeye çalışırsa bizim çelik irademizle karşılaşacak

- ODTÜ'deki yol çalışmasını engellemek istiyorlar. Kim? Bütün yolsuzlukların mimarı CHP.

- MİT Müsteşarı ile içeriden ve dışarıdan uğraşanlar var.

- Memnun olduğumuz bürokratımıza sonan kadar sahip çıkarız. Kimseden icazet almayız

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler