YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz Türkiye'yiz" klibi yayınlandı
Başbakanlık Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı tarafından, Türkiye'nin tüm renkleriyle bir bütün olduğunu vurgulayan "Biz Türkiye'yiz" adlı klip hazırlandı
"Biz Türkiye'yiz" klibi yayınlandı
04 Haziran 2014 / 22:41 Güncelleme: 04 Haziran 2014 / 22:42

Başbakanlık Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı (KDGM) tarafından, Türkiye'nin tüm renkleriyle bir bütün olduğunu vurgulayan "Biz Türkiye'yiz" adlı klip hazırlandı. KDGM'den yapılan açıklamaya göre, TV kanallarının yayın akışlarında izleyicileriyle paylaşmaları ve internet yayınları için hazırlanan klipte, Türkiye'de çeşitli inanç gruplarının ve farklı toplum kesimlerinin bir arada uyum içinde yaşamalarının kültürel ve toplumsal bir zenginlik olduğu ifade ediliyor.

"Biz Türkiye'yiz" adlı 1 dakika 35 saniyelik klipte, farklı yaşam tarzlarının ve inanç gruplarının sembolik görüntülerine yer veriliyor ve "Farklılıklar zenginliğimiz" vurgusu yapılıyor. Anadolu'nun enerjisini ve ritmini aktaran müzikler eşliğinde yayınlanan klipte, çay toplayan, kilim dokuyan kadınlardan horon tepenlere, kilisede bir ayin töreninden cemevinde semah görüntülerine, Anadolu'nun zenginliğini temsil eden tüm öğelere yer veriliyor. Klipte kullanılan müzik, sema, semah ve ayin ezgileri ile harmanlanıyor. Klip, Yunus Emre'nin "Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim" dizeleri ile son buluyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler