YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz söylemeye, yazmaya devam edeceğiz"
"Biz söylemeye, yazmaya devam edeceğiz"
26 Şubat 2015 13:42
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, İstanbul Adalet Sarayı'nın 'C' kapısında gazetecilere açıklamada bulundu.

Köşe yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, başbakan olduğu dönemde hakaret ettiği iddiasıyla bugün hakim karşısına çıkacak olan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, İstanbul Adalet Sarayı'nın 'C' kapısında gazetecilere açıklamada bulundu.

Gazetecilerin yargılanmasının, mesleğin fıtratından sayılan bir durum haline geldiğini ifade eden Dündar, "Ben de bugün 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına dair yazdığım haberler ve yazı dizilerinden dolayı, hem ifade vermeye hem de yargılanmaya geldim. İki duruşmam var peşpeşe. Bir de ifade vereceğim yeni bir soruşturmada" dedi.

"Biz söylemeye, yazmaya devam edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili her sözü, her eleştiriyi hakaret sayarak dava açtığını ifade eden Dündar, "Bir tür kendince yıldırma politikası izliyor. Zaten muhasara altına alınmış bir basın, medya ortamında ses veren herkesi de cezalandırarak yıldırmaya çalışıyor. Ama bunun bir karşılığı olmadığını göreceksiniz. Çünkü biz söylemeye, yazmaya devam edeceğiz. Belki yargılanarak, belki tehditlere maruz kalarak ama elbette devam edeceğiz" diye konuştu. Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek, "Bugün yaş günü, kendince böyle bir yaş günü kutlaması yaptı. Birçok meslektaşım bugün burada yargılanacaklar. Mahkemelerde buluşuyor olacağız" dedi.

"17 Aralık'la ilgili savcıyla yaptığım bir söyleşi için ifade vereceğim"

Daha önce haklarında soruşturma açılan gazetecilerin durumuna ilişkin sorulan soruya Dündar, artık bunun bir yönteme dönüştüğünü belirterek, "Yayın yasakları, sansürler yetmeyince yargılayarak yıldırma yöntemini deniyorlar. Bu durum bir cesaret gerektirmiyor. Biz kendi işimizi yapıyoruz. Ben 17 Aralık'la ilgili bir savcıyla yaptığım söyleşiden dolayı bugün ifade vereceğim. 25 Aralık'la ilgili de yaptığım bir yazı dizisinden dolayı yargılanacağım. Biz mesleğimizi yapıyoruz. Büyük bir hırsızlığın, yolsuzluğun halkın gözünün önünden kaçırılmasına göz yummayacağız. Gazeteciler olarak bunu kamuoyu adına yazmaya, duyurmaya devam edeceğiz" dedi.

Dündar, açıklamanın ardından adliyeye girdi.

neden dünyadaki gerçekleri yapmıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Sizin gibi kendini gazeteci sanan mahlukatlar ancak peygamber Efendimiz'in karikatürünü yayınlayarak müslüman dünyasıyla alay edip sonrada basın özgürdür naraları atan Mossad'ın taşeronlluğunu yapan mahlukatlarsınız...!!!neden acaba İsrail'in Gazze'de binlerce insanı çoluk cocuk, kadın demeden hunharca katlettiği insanları yazamıyorsunuz, neden Amerika'da polisin hunharca öldürdüğü siyahileri yazamıyorsunuz, ingiltere'de kapatılan News Of Thé Word gazetesinin neden kapatıldığını yazamıyor...
27 Şubat 2015 Cuma 01:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler