YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz sayın başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz''
"Biz sayın başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz''
19 Temmuz 2014 00:21
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu cumhurbaşkanlığı seçimlerini millet iradesi ve yeni anayasaya kavuşma adına çok önemsediğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceklerini açıklayan Gündoğdu, ''Biz sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Bugüne kadar yaptığı icraatlarla bunu hakediyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'nın Cumhurbaşkanı olmamasını ABD, terörist devlet İsrail, Almanya, Ergenekon, ulusalcılar, CHP ve MHP istemiyor, istemeyenlere baktığımızda yüzde yüz Başbakanın cumhurbaşkanı olması lazım. Bu yeniden büyük Türkiye'ye geçişte tarihi bir fırsattır. Millet iradesi adına, yeni anayasaya kavuşma adına bu süreci önemsiyorum'' diye konuştu.

Memur-Sen ailesinin Cumhurbaşkanı adaylarına  oy vermeme gibi bir yaklaşımı olamayacağını vurgulayan Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a daha yüksek oy çıkması için tüm üyelerini sorumluluğa ve geleceklerine sahip çıkmaya davet ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanını artık halkın seçeceğini hatırlatan Gündoğdu, milletin iradesi dışında hiç bir yaklaşımı asla kabul etmeyeceklerini belirterek şunları kaydetti:

''Cumhurbaşkanı adaylarına 'nasıl bir Türkiye özlüyorsunuz' sorusunu sorduğumuzda çatının adayı 'ekmek için Ekmeleddin' diyorlar. Bir başkası da 'kaçak çay için Selahattin' diyormuş. Bu esprileri türetebilirsiniz. Bu siyaset ne kadar kötüymüş ki yedi partinin aday gösterdiği kişi siyasetten uzak durmakla övünüyor, partilerde alkışlıyor. Duruş yok, millet iradesini yansıtmak yok, taraf olmak yok, Suruiyeli mazlumlara sahip çıkmak yok. Böyle bir anlayışı asla kabul etmeyiz''

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına da değinen Gündoğdu, başta Gazze olmak üzere İslam coğrafyalarında mazlumlara yapılan saldırılara ve zulme sessiz kalınmaması çağrısında bulundu.

Ninnilerle uyuması gereken bebeklerin, Gazze'de kurşunlarla öldürüldüğünü ifade eden Gündoğdu, ''İslam ülkeleri kendine gelmek ve kenetlenmek zorundadır. Bu çirkefliğe karşı birleşmek, güçlenmek zorundayız'' dedi.

Eğitim -Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer de sorunlarla beslenen değil, çözümlerle güçlenen bir sendika olduklarını vurguladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler