YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Biz Ortadoğu'da birbirimizi boğazlıyoruz'
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’da bir gübre firmasının düzenlediği, “tarımda ekende kazanıyor biçende” isimli yılın üreticisi çekilişinin ödülleri vermek üzere gittiği firmada konuştu.
'Biz Ortadoğu'da birbirimizi boğazlıyoruz'
14 Mayıs 2013 / 22:59 Güncelleme: 14 Mayıs 2013 / 23:05

Eker, “Avrupa bir daha kavga etmemek için bir daha savaşmamak için yeni birlikler oluştururken, . Biz de Orta Doğu’da birbirimizi boğazlıyoruz. Bundan ders almamız lazım” dedi.  
 
30 yıldır bu bölgenin çektiği sıkıntıların tamamının menşeinin anasının bir sorun olduğunu savunan Eker, Kürt sorununun çözümü ile birlikte, bu bölge geriye kalan bütün sıkıntılarını halledeceğini söyledi. Eker, “İçinden geçtiğimiz, geçmekte olduğumuz çözüm sürecinin başarı ile tamamlanması halinde huzur ve güvenin tesisi ile birlikte Allah’ın izni ile bu bölge bütün diğer sıkıntılarını halleder. Biz hiçbir zaman Avrupalılar gibi birbirini boğazlayan kavimlerden olmadık. Tarih içerisinde hiç olmadı. Dünyanın başka bölgelerinde yaşandığı gibi iç harpler yaşanmadı bizde çok şükür. Neden? Çünkü bizim medeniyet değerlerimiz buna izin vermiyor. 2. dünya savaşından itibaren, Avrupa bir daha kavga etmemek için bir daha savaşmamak için yeni birlikler oluştururken, işte Avrupa Birliği’nin temeli odur bir daha kavga etmesinler diyedir. Çünkü 30-40 yıl içerisinde iki tane dünya savaşı çıkardılar. 10 milyonlarca insan katledildi. Bir aha savaşmasınlar diye onlar birlikler kurdular. Onlar kendileri entegrasyon oluşturuyor. sürekli yeni modeller, yeni reçeteler oluşturuyorlar. Ee. Biz de Orta Doğu’da birbirimizi boğazlayalım. Bundan ders almamız lazım” diye konuştu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler