YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz namaz kıldık Alparslan yattı"
Danıştay sanığı Sağır: Alparslan namaz kılmamızı istedi; aramızda namaz kılan olmadığı için şaşırdık
"Biz namaz kıldık Alparslan yattı"
23 Şubat 2010 / 20:22 Güncelleme: 23 Şubat 2010 / 20:24

Danıştay sanığı İsmail Sağır, Ankara'ya giderken Bolu'da verdikleri mola sırasında Alparslan Arslan'ın kendilerine "Namaz kılın" dediğini söyleyerek, "Şaşırdık. İçimizde namaz kılan adam yok. Biz namaz kıldık, Alparslan arabada uzandı." dedi.
 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, Danıştay saldırısı davasının sanığı İsmail Sağır savunmasını yaptı.
 

İfadelerinde Cumhuriyet gazetesine bomba atılması olayına karıştığını kabul eden Sağır, "Dava arkadaşlarına iftira atan Osman Yıldırım, verdiği ifadesinde Ergenekon sanıklarına da iftira atmıştır." iddiasında bulundu.
 

15 Mayıs 2006 gecesi Alparslan Arslan'ın arabası ile Osman Yıldırım, Erhan Timuroğlu ve kendisinin Sultanbeyli'den Ankara'ya doğru yola çıktıklarını anlatan Sağır, "Bolu'da mola verdik. Alparslan hiçbir şey yiyip içmiyordu. Ağzı kokmaya başlamıştı. Ayakta duramıyordu. Bize 'namaz kılın' dedi. Şaşırdık. İçimizde namaz kılan adam yok. Biz namaz kıldık, Alparslan arabada uzandı." diye konuştu.
 

Ankara'da Selvi Otel'e yerleştiklerini anlatan Sağır, Danıştay saldırısından bir gün önce 16 Mayıs 2006'da günü Arslan'ın kendisini ve Timuroğlu'nu arabasına bindirerek gezdirdiği sonra bir benzin istasyonunda bıraktığını anlattı.
 

İki-üç saat sonra Arslan'ın, daha sonra da Osman Yıldırım'ın gelerek birbirleriyle tartışmaya başladıklarını söyleyen Sağır, "Arslan 'Danıştay plakasını niye bulamadın' diye Osman Yıldırım'a bağırdı. Sonra da Osman bizi arabadan indirdi." dedi.
 

16 Mayıs gecesi de otelde kaldıklarını ve 17 Mayıs sabahı odalarında uyurken Osman Yıldırım'ın saat 10.00 -11.00 sıralarında arayıp aşağı inmelerini söylediğini anlatan Sağır, "Osman 'Alparslan Danıştay'ı basmış. Birkaç hakimi öldürmüş. Buradan gidelim' dedi. Bizi AŞTİ Garı'na götürdü. İstanbul'a geldik, Ferhatpaşa'da indik." diye konuştu.
 

Otelde kayıtları olduğu için yakalanacağını anladığını anlatan Sağır, Bostancı'daki Hovarda Bar'da Tekin Irşi ile birlikte gözaltına alındığını ifade etti. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler