YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Biz memnun oluruz!
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'a Leyla Zana'nın geçtiğimiz gün Kürt sorunu ile ilgili açıklamarı da soruldu. Atalay Zana'nın sözlerini, "Pozitif atmosfere katkı olarak görüyorum" dedi...
Biz memnun oluruz!
16 Haziran 2012 / 17:38 Güncelleme: 16 Haziran 2012 / 17:35

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''Leyla Zana'nın o mülakatını orada söylediklerini de ben doğrusu son zamanlarda gelişen bu konudaki pozitif atmosfere bir katkı olarak görüyorum. Kürt kökenli siyasetçilerden, aydınlardan bu tür yaklaşımlar artarsa biz memnun oluruz'' dedi.

Atalay, Türk Metal-Sen'in bir otelde düzenlenen 14. Olağan Genel Kurulu'ndan ayrılışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Atalay, bir gazetecinin, Anayasa Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanın görev süresi kararına ilişkin sorusu üzerine, ''5 yıl gibi bir kararı zaten beklemiyorduk. Ben bu kararı olumlu buluyorum. Eğer 5 yılda seçim denseydi Ağustos ayında seçim yapılması gerekirdi. Yani Türkiye'yi zora sokardı o karar. Zaten Anayasa Mahkemeleri salt hukuk kararı da vermezler. Toplumsal, siyasi boyutları da düşünürler. Hepsini değerlendirerek verilen bir karardır. Dolayısıyla ben doğrusu kararı bu şekliyle olumlu buluyorum'' diye konuştu.

Bir başka gazetecinin, ''Leyla Zana'nın 'bu işi Başbakan çözer' sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusuna karşılık Atalay, şu yanıtı verdi:

''O konuda da doğrusu biz bu tür ifadeleri olumlu buluyoruz. Leyla Zana'nın o mülakatını, orada söylediklerini de ben doğrusu son zamanlarda gelişen bu konudaki pozitif atmosfere bir katkı olarak görüyorum. Kürt kökenli siyasetçilerden, aydınlardan bu tür yaklaşımlar artarsa biz memnun oluruz. Çünkü biz zaten bunun için çalışıyoruz.''
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler