YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Biz lafın değil hizmetin milliyetçisiyiz
Biz lafın değil hizmetin milliyetçisiyiz
15 Nisan 2013 07:25
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Biz Türkiye'nin dört bir yanını ruhla, aynı heyecanla, aşk ve sevdayla kucaklayan bir hizmet kadrosuyuz. Biz lafın değil hizmetin milliyetçisiyiz" dedi.

Bozdağ, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı'nın Kadıköy By Hotel'de düzenlediği Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Bekir Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti İstanbul İl Teşkilatını tebrik etti. İstanbul İl Teşkilatı'nın çalışmalarını takdirle izlediklerini dile getiren Bozdağ, teşkilatın 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde yine AK Parti lehine sonuç alacağına inandığını dile getirdi.

AK Parti Hükümeti'nin göreve geldiğinden bu yana Türkiye'yi her tarafını ayağa kaldırmak için büyük bir çaba içine girdiğini, Türkiye'nin her yerinde hastaneler, okullar açtığını, bölünmüş yollar yaptığını anlatan Bozdağ, sözlerine şöyle devam etti:

''Afyonkarahisar'da yola çıkarken 'Biz bölgesel ayrımcılık yapmayacağız' dedik. Hamdolsun bölgesel ayrımcılığın içine girmedik. Bir yerde kazmayı vurduysak aynı kazmayı her yere vurduk. Üniversiteler dedik, Türkiye'nin 81 iline eş zamanlı üniversitenin açılmasını sağladık. Bölünmüş yollar dedik, Hakkari'de de Edirne'de de Kars'ta da başladık. Türkiye'nin her yerinde bölünmüş yol çalışmaları başladık. KÖYDES, dedik tüm köylerde çalışmaya besmeleyle başladık. BELDES dedik tüm beldelerde eş zamanlı başladık. Toplu konut dedik, tüm şehirlerde aynı şekilde eş zamanlı başladık. Hakkari'de yola çıkan kardeşim, başka ilde çalışma olduğunu görüyor, başka ilden başka ile giden oraya gidiyor sonra 'Bize bir şey yapılıyor mu ' diye baktığında aynı işlerin belki daha fazlasının kendi ilinde yapıldığını görüyor. Zira biz Türkiye'nin dört bir yanını ruhla, aynı heyecanla, aşk ve sevdayla kucaklayan bir hizmet kadrosuyuz. Biz lafın değil hizmetin milliyetçisiyiz.''

"Hamasi nutuklar atanlar var"

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Hükümet'in yurt dışında yaşayan Türkler ve Osmanlı mirasına yönelik çalışmalarını aktarırken, şunları söyledi:

"Bugün 'Çözüm süreci' nedeniyle hamasi nutuklar atanlar var. Kendilerini başka, bizi başka yerlere koyanlar var. Onların yaptıkları ortada bizim yaptıklarımız ortada. Türkiye'nin ekonomisini güçlendirirken, Türkiye'nin siyasi istikrarını güçlü kılarken, yurt içinde yurt dışında bütün ecdat yadigarı eserlere sahip çıkarken bizim yaptığımız neydi  Türkiye'nin içindeki vakıf eserlerine bir bakın. Yıllar yılı vakıf eserleri yağma edilmişti. Bizim dönemimizde el değmedik vakıf eseri bırakmadık. Bizden önceki Hükümet 40 küsur vakıf eserini ancak restore ederken, bizim dönemimizde binlercesi restore edildi. 230 milyar dolarlık milli geliri 786 milyar dolara çıkarırken de 27,5 milyar dolarlık Merkez Bankası rezervini 125 milyar dolara çıkarırken de IMF'ye borcu sıfırlarken de Türk parasından 6 sıfırı atarak paramıza itibar ve güç katarken de bizim yaptığımız şey bu milletin, bu devletin onurunu yükseltmektir, haysiyetini daha yukarı noktalara taşımak, o imkansızlıklar altında ezilmesine son vermektir. Hamdolsun bugün geldiğimiz noktada içeride güçlü bir Türkiye var, dışarıda Türkiye var artık kendi içinde olan meselelere kendi kendine çözüm ortaya koyabilen bir Türkiye var."

CHP ve MHP'ye çağrı

Türkiye'de 30 yıldır terör meselesinin çözülemediğini belirten Bozdağ, muhalefetin bu konuda bugüne dek hiçbir proje ortaya koyamadığını kaydetti. Terör sorununun yalnızca güvenlikçi politikalarla çözülemeyeceğini ifade eden Bozdağ, şöyle dedi:

"Kadıköy'den MHP'ye ve CHP'ye çağrı yapıyorum. Biz maalesef yanlış yapıyoruz, sizin dediğinize göre! Öyleyse doğruları siz söyleyin. Çözüme dair görüşleri buyurun siz söyleyin. Hakaret etmeden, iftira etmeden, sövmeden, tehdit etmeden, yalan söylemeden projelerinizi lütfen söyleyin ama projeleri yok. Hakaret var, sövme var, küfür var, tehdit var, fikir yok, proje yok. Nasıl olacak bu iş  Varsa söyleyin ben yapmazsam zaten 'CHP şu kadar güzel proje sundu, sen niye buna uymuyorsun, neden bunu uygulamıyorsun', 'MHP şöyle güzel proje sundu' diye millet bize baskı yapar. Biz onlardan proje istiyoruz ama bugüne kadar hiçbir projeleri yok. Biz 'birlik' diyoruz onlar 'ayrılık' diyor, biz 'kardeşlik' diyoruz onlar 'bölünme' diyor, biz 'büyük Türkiye' diyoruz onlar korkulara teslim olmuş durumda, biz 'terör bitsin' diyoruz, onlar 'işbirlikçi' diyor, biz 'kan dursun' diyoruz, onlar 'hain' diyor. Bu kelimelerin karşılığı bunlar mı  Söyledikleri bu, yaptıkları bu. Biz bütün bunlara rağmen diyoruz ki; bu meseleyi çözmek zorundayız. MHP'ye rağmen, CHP'ye rağmen. Onlar istemese de çözmek zorundayız ama biz istiyoruz ki beraber çözelim. Onlar da bu taşın altına elini koysunlar beraber bu meseleyi halledelim, birlikte adım atalım."

"Tek devlet, tek millet, tek bayrak"

Referandumda "12 Eylül darbesini gerçekleştirenleri yargılayamazlar. Boşuna oy vermeyin" diyenlerin, darbecilere yönelik yargılama başlamasına rağmen milletten söyledikleri sözler nedeniyle özür dilemediğini kaydeden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Şimdi diyorlar ki; 'federasyon, konfederasyon.' Yok bunlar. Biz 'Tek devlet, tek millet, tek bayrak' dedik. Çok açık söylüyorum. 'Demokratik özerklik', yok böyle bir şey. Bütün bunları söylüyoruz. Açık açık ifade ediyoruz, sayın Başbakanımız başta olmak üzere Hükümetimizden partiden konuşanlar hepsi her yerde söylüyor ama buna rağmen CHP'si de MHP'si de milletin gözünün içine bakarak, 'Hayır bunlar başka şeyler söylüyor' diyor. O zaman o söylediklerinin delillerini ortaya koyun. Ortaya koyamazlar çünkü '12 Eylül darbesini yapanlar yargılanmazlar boşa oy veriyorsunuz' dedikleri gibi yalan söylüyorlar, biraz daha ilerisi iftira ediyorlar. Milletimizin zihnini bulandırmak için. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının anayasada yapılmasını istiyoruz. Anayasa'da Türk kelimesi sadece vatandaşlığı düzenleyen maddede geçmiyor. Egemenlikle ilgili maddede var, yasamayla ilgili maddede var, yürütmeyle ilgili maddede var, başkaca uzlaşma komisyonuna AK Parti grubunun sunduğu Anayasa önerisi içinde pek çok maddede 'Türk' kelimesi de 'Türk Milleti' kelimesi de geçiyor. Bunlar komisyonda. MHP'nin komisyonda üyeleri yok mu  CHP'nin üyeleri yok mu  Bunları biliyorlar mı  Biliyorlar. Bu bilgiye rağmen meydan meydan gezip 'kardeşim bunlar nerede Türk kelimesi varsa onu silmek için gayret ediyorlar' iftirasını nasıl atabiliyorlar "

Bozdağ, AK Parti teşkilatının Kadıköy Belediye Başkanlığını kazanacağına da inandığını dile getirdi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler