YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Biz kendimizle yarışıyoruz
AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, ''Bizim rakibimiz, ne CHP, ne MHP. AK Parti'nin tek rakibi yine AK Parti; kendi kendimizle yarışıyoruz'' dedi...
Biz kendimizle yarışıyoruz
10 Haziran 2011 / 14:44 Güncelleme: 10 Haziran 2011 / 14:45

Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında Çarşamba ve Ondokuzmayıs ilçelerinde muhtarlar, iş adamları ve esnafla bir araya geldi.

Samsun için yürütülen çalışmalarda kenti hep üst noktalara çıkarma hedefinde olduklarını belirten Kılıç, ''Biz Samsun'un hastası olan bir siyasi iktidarız. Samsun'a ait ne varsa, içinde Samsun kelimesini barındıran ne varsa, bu değerleri alıp yukarıya, daha yukarıya, olabilecek en yukarı noktaya taşımak bizim temel hedefimiz, en büyük idealimizdir'' dedi.

Kentin hemen hemen her ilçesinde hayata geçirilen projelerin ortada olduğunu ifade eden Kılıç, ''Tohumu toprakla buluşturmazsan ağaç ortaya çıkmaz. Biz Türkiye'nin kaynaklarını icraatla buluşturduk ve bu yapılan eserler ortaya çıktı. Şimdi diyoruz ki yola devam edelim. Durmadık, bakın kendimizle yarışıyoruz. Hani derler ya ''Tek rakibim Türk Hava Yolları''. Bizim rakibimiz ne CHP, ne MHP. AK Parti'nin tek rakibi yine AK Parti; kendi kendimizle yarışıyoruz'' diye konuştu.

''KENDİ PİYADE TÜFEĞİNİ ÜRETEN BİR TÜRKİYE, ELİN İNGİLİZ'İNİN İŞİNE GELİR Mİ''

Türkiye'de bu zamana kadar bir piyade tüfeğinin üretimine bile izin verilmediğini öne süren Kılıç, şunları kaydetti:

''Askerde hepimizin eline bir tane piyade tüfeği verdiler, üç mermilik atışlar yaptırdılar, üç mermilik atışla hepimiz keskin nişancı olduk. Askerliğimiz öylece devam etti. Neydi o elimize verdikleri piyade tüfeği ''G-3'', ithal. Bu memleketin evlatlarının kendi piyade tüfeğini üretmesine bile izin ve imkan verilmedi. Samsun'da ''Canik 55'', Trabzon'da ''Atmaca'' silah fabrikaları var. Karadeniz insanının eli silah üretimine yatkın ama buna rağmen bu memlekete piyade tüfeğini üretme imkanı bile verilmedi. Bir İngiliz gazetesinde elin İngiliz'i bir yazı kaleme almış. Önce 'yiğidi öldür hakkını yeme' diyor. 'Tayyip Erdoğan Türkiye'si çok kuvvetli bir ülke oldu, ekonomiyi ayağa kaldırdı, IMF'ye olan borçları ödedi' diyor. Sonra devam ediyor, 'Türkiye'ye AK Parti'nin yeniden iktidar olmaması lazım. Türklerin CHP'ye veya MHP'ye oy vermesi lazım. Tayyip Erdoğan'ın tekrar, tek parti hükümetine başbakan olmaması lazım' diyor elin İngiliz'i. Türklere koalisyon hükümetlerini işaret ediyor. Neden dolayı  AK Parti hükümeti döneminde milli piyade tüfeği üretimine başladık ve başka ülkelerin ordularından 400 bin adet sipariş aldık. Kendi piyade tüfeğini üreten bir Türkiye, elin İngiliz'inin işine gelir mi  Gelmez.''

''BATSIN SENİN LAFTAN İBARET MİLLİYETÇİLİĞİN''

Türk mühendislerin şu an tank üretimi için çalışma yaptıklarının da altını çizen Kılıç, şöyle devam etti:

''Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı bir gemide kaynak yaptılar. Nedir o gemi biliyor musunuz  Adı ''Milgem'' olan Milli Savaş Gemisi. Türk ordusuna kendi savaş gemilerimizin üretimine, kendi mühendislerimizin çabalarıyla artık başlandı. Üç tane uydumuz var bizim; bunlar, Türksat 1-A, Türksat 1-B, Türksat 1-C. Uzayda üç tane uydumuz. Adında Türk var ama üretim süreçlerinde bir tane Türk'ün parmağı yok, bir Türk mühendisi yok. Şimdi biz yeni bir uydu üretiyoruz. 2013 yılında yüzde yüz Türk mühendislerimizin imalatı olan uydumuzu uzaya gönderiyoruz. Yüzde yüz Türk malı adı da ''Göktürk''. Şimdi adam kalkacak bize milliyetçilik taslayacak. Batsın senin laftan ibaret milliyetçiliğin. Milliyetçilik laftan ibaret bir şey midir  Batsın senin laftan ibaret milliyetçiliğin, halkçılığın, cumhuriyetçiliğin. Cumhuriyet'in 100. yılını düşünmeyen cumhuriyetçi olmaz. Milli gemi, milli tank, milli helikopter, milli piyade tüfeği, insansız hava aracı üretimlerini Türk mühendislerinin çabalarıyla planlamayandan, düşünemeyenden, yönetemeyenden milliyetçi olmaz.''

Kılıç, 13 Haziran'dan sonraki gündemin yeni anayasa olacağını da vurgulayarak, ''Partileri kapatanlar, anayasayı kapatanlar, başta merhum Adnan Menderes olmak üzere başbakanları kodeslere tıkanlar, sonra dar ağacına çekenler bilecekler ki bu ülkede üzerinden 30 yıl bile geçse darbeciden de darbecilerden de darbelerden de hesap soruluyor. Kenan Evren Paşa, yaşı 90 ama 12 Eylül 1980'de millete çektirdiği acıların bugün Cumhuriyet savcılarına hesabını veriyor'' dedi.

Oy kullanımında pusulaya da dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatan Kılıç, ''Oyunuzu kullanırken pusulaya çok dikkat edin. Duyumlar geliyor, görüntü itibarıyla birinin AK Parti'ye oy vereceğine dair bir kanaati olursa pusulasının kenarına kalemle bir işaret atılabilir deniyor. Böyle olduğunda ne olacak  Üzerinde özel işaret taşıyan pusulalar geçersiz sayılacak. Bu durumda ne olacak oylar  İptal olacak. Pusulanın önüne, arkasına iyi bakın iyi kontrol edin'' diye konuştu.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler