YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz bu oyunu 1908’de gördük"
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Taksim’de yakıp yıkan insanlara kesinlikle müsaade edilmeyeceğini kaydederek, “Biz bu oyunu 1908’de gördük.
"Biz bu oyunu 1908’de gördük"
20 Haziran 2013 / 20:07 Güncelleme: 20 Haziran 2013 / 20:10

Aynı filmi çevirmek istediler, çünkü biz 14 Mayısta IMF’ye olan borcumuzu sildik ve bu tablodan Avrupa büyük bir rahatsızlık duydu” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Eroğlu, olayın önce ağaç meselesi yüzünden çıktığını, daha sonra dikilen ağaç miktarlarının hükümet tarafından açıklaması ile bundan vazgeçtiklerini kaydetti. AK Parti hükümetinin Türk siyaset tarihine gelmiş en çevreci hükümet olduğuna vurgu yapan Bakan Eroğlu şöyle konuştu:

“Biz fikir hürriyeti açısından en büyük mücadeleyi yapan, herkes istediği şekilde giyinsin diye bunun mücadelesini verdik. Biz 76 milyonun hükümetiyiz. Bu özgürlük meselesi değil. Bunun tarihçesini ben size anlatayım. Bu filmi 1908’de de gördük aynı film. Orda da Taksim’den başladı ‘Topçu Kışlası’ diye kışla vardı. O zaman sultan Abdülhamit bir laf söyledi. Dedi ki ‘Düyun-u Umumiye’den kurtulacağız’ bütün borçlarımızı ödeyeceğiz dedi” ardından 31 Mart vakası çıktı hükümet devrildi. Aynı filmi çevirmek istediler. Çünkü biz 14 Mayıs'ta IMF’ye olan borcumuzu sildik ve 5 milyar dolar borç vereceğiz dedik. 130 milyar dolar merkez bankasında para var. Avrupa gerçekten büyük bir endişe duydu, Türkiye nereye gidiyor diye. Bunun önünü kesmek için yapılan plan. Bakın 15 gün önceden aldığımız son haber ne biliyor musunuz? 15 gün önceden bazı yurt dışındaki televizyonlar, ajanslar Türkiye’deki canlı yayın araçlarını kiralamışlar. Ama bizim milletimiz büyük feraset sahibi bunları hemen kavradı onlara pabuç bırakmadı.”

Eylemcilerin içine provokatörler, vandallar karıştı

Türkiye’de demokrasinin olduğunu ve buna bağlı olarak da herkesin rahatlıkla görüşünü yakıp, yıkmadan ortaya koyabileceğini söyleyen Bakan Eroğlu, “Demokrasi var, fikriniz varsa fikrini ortaya koy. Güzel fikrin varsa buyurun fikrinizi sandıkta söyleyiniz. Önümüzdeki yıl seçim var, buyurun oraya. Biz duran adam istemiyoruz, tahrip eden insan istemiyoruz. Başlangıçtaki gençleri, yakıp yıkmayan gençleri seviyorum ben. Onlar keşke bu düşüncelerini fikirlerini enerjilerini ülkenin kalkınmasını için pozitif enerji vermek suretiyle yapsalar daha güzel olur diye düşünüyorum. Ama onların içine anında provokatörler, vandallar karıştı. Yakıp yıktılar. Merkezi hükümetin, turizmin ve belediyenin zararı kaba taslak 265 milyon TL. Ama burada benim esas üzüldüğüm, orada şehit olan polisimiz ve ölen insanlarımız var. Bu hiç doğru bir şey değil” dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler