YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz birkaç çapulcunun yaptıklarını yapmayız"
Adana’da havaalanında kendisini karşılayan AK Partililere seslenen Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak, “Yüzde 95’i Gezi Parkı’nı bilmez, hayatlarında Gezi Parkı’na gitmedi. Ama ben orada doğdum büyüdüm” dedi.
"Biz birkaç çapulcunun yaptıklarını yapmayız"
09 Haziran 2013 / 13:11 Güncelleme: 09 Haziran 2013 / 14:28

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, olaylara katılanların yüzde 95'inin Gezi Parkı'nı bilmediğini, hayatlarında Gezi Parkı'na gitmediklerini ifade ederek, "7 ay sonra yerel seçimler olacak ilk dersi demokratik yollarla sandıkta vermenizi istiyorum" dedi.

Erdoğan, Mersin'de Akdeniz Oyunları için yapılan tesislerin toplu açılışına katılmak üzere Adana'ya geldi.

İstanbul'dan özel uçak "ANA" ile saat 12.23'te Adana Havalimanı'na gelen Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, milletvekilleri ve öteki yetkililer karşıladı.

VIP girişinin önünde hazırlanan seçim otobüsünde, yaklaşık 10 bin kişiye seslenen Başbakan Erdoğan,

"Hepimiz Tayyip’in Askerleriyiz", "Dik Dur Eğilme Adana Seninle". "Polise Uzanan Eller Kırılsın" sloganları arasında, "Hiç endişeniz olmasın, siz bizimle beraber yürüdüğünüz sürece, dimdik ayakta duran bir AK Parti iktidarı vardır. Ve başbakanınız, genel başkanınız bu can bu tende olduğu sürece şunu bilesiniz ki, hiçbir şeyden Allah’ın izniyle yılmayız. Bizim bu dünyada sadece rabbimize bir can borcumuz var. Kimseye değil. Biz, bu milletin hizmetkarıyız dedik. Hizmetlerimizi 76 milyona verdik, hiçbir zaman ayrım yapmadık. Batıda ne varsa doğuda o olacak, kuzeyde ne varsa güneyde de o olacaktır. Biz, etnik milliyetçiliğe, bölgesel milliyetçiliğe, her türlü milliyetçiliğe karşıyız. Ve 76 milyonun partisiyiz dedik. Biz sizleri Allah için seviyoruz. Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Siz bize hangi rotayı çizdiyseniz o rotada yürüdük ve o rotada yürümeye devam edeceğiz" diye konuştu.

"Bu ülkenin çevreci bir Başbakan'ı var"

Konuşması, "Kıskananlar Çatlasın" sloganlarıyla kesilen Başbakan Erdoğan şöyle devam etti:

"Sevgili gençler siz dimdik durun. Dik durun ama dikleşmeyin. Biz, az önce söylediniz ya o birkaç çapulcunun yaptıklarını yapmayız. Onlar yakarlar, yıkarlar. Çapulculuğun tanımı budur. Onlar kamunun mallarını yakıp yıkarlar, sivil vatandaşın esnafın dükkanlarını tarumar ederler, onlar sivil vatandaşın araçlarını da yakıp yıkarlar. Onlar bu ülkenin başbakanına küfredecek kadar alçaktır. İnancınıza güveniyorsanız, inançlılardan korkmayınız. Fikrinize güveniyorsanız fikir özgürlüğünden korkmayın. Söyleyecek bir şeyiniz varsa, bu ülkenin çevreci bir başbakanı var. Gelin onunla konuşun. Ama bu olaylar, çevrecilikle alakası yok."

Bu ülkede 10 yıl içinde 2 milyar 800 milyon fidan ve ağaç diken bir iktidara kimsenin çevrecilik dersi veremeyeceğini ifade eden Erdoğan, "İnanın, onların yüzde 95’i bu olaylar çıkana kadar ‘Gezi Parkı nerede? diye sorun bilmezler. Bunlar hayatlarında Gezi Parkına gitmemişler daha. Ben orada doğdum büyüdüm. Ve şu anda ne yapıyoruz, daha iyisini yapmıyor muyuz? Çevreyi tanımına uygun olarak yapıyor ve yapacağız" dedi.

"Biz bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız" diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Fakat benim sizden bir ricam var. 7 ay sonra yerel seçimler olacak. Bunlara ilk dersi demokratik yollarla sandıkta vermenizi istiyorum. Dünyada yanlış yalan haber yapanlara siz en güzel dersi yine sandıkta vereceksiniz. Çünkü Türkiye'nin büyümesini, güçlenmesini hazmedemeyenler var. Düşünebiliyor musunuz, bu çevreci diye geçinenlere sorarsan, bunlar Türkiye’de hiçbir yatırımın yapılmasını istemezler. Neden? Çünkü bunların bu ülkede taş üstüne taş koydukları yok. Bunlara sorun, acaba bugüne kadar siz bu ülkede mensubu olduğunuz partiler kaç ağaç dikti? Bu kardeşiniz, İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı olduğu zaman İstanbul çöldü. İstanbul'un caddeleri, orta yeri mahşer yeriydi. İstanbul’u ağaçlandıran bir belediye başkanıyım. Daha güzel bir Türkiye yapıyoruz. Ayrılık tohumları ekmek isteyenlere fırsat vermeyin."

"Polisimizi bunlara yedirtmeyeceğiz"

Bu ülkede hedeflerin saptırıldığını söyleyen Başbakan Erdoğan, "İşte bakıyorsunuz ana muhalefetin haddini bilmez bir milletvekili çıkıyor, genel başkanından tutun da aşağıya doğru büyük bir çoğunluğu aynı kafada. Benim polisime saldırıyor, hakaret ediyor. Yani bu polis kimin polisi? Bu polis Türk polisi, bu milletin polisi. İşte bir polisimizi şehit ettiler. Ama ahlaki değerlerden nasibini almamış olanlar, bunların mensupları cirit atıyorlar. Hatay’ın intikamı alındı diyorlar. Bunlar bu denli haddini aşmış bir siyasi parti. Biz bunlara uymayacağız ama polisimizi de onlara yedirtmeyeceğiz. Onlar bu milletin polisi, bu milletin içinden çıkmışlar. Bu milletin asayişi ve güvenliği için çaba veriyorlar. Yani bu meydanlara anarşistlere, teröristlere bırakmamak için mücadele veriyorlar. Adana’da şehit olan komserime Allah’tan rahmet diliyorum, ailesine de başsağlığı diliyorum" dedi.
  Erdoğan, konuşmasının ardından 2013 Akdeniz Oyunları için yapılan tesislerin toplu açılışı gerçekleştirmek için helikopter ile Mersin'e gitti.

 

İHA

  

14:00
 // Musluklarını kes, gezsinler
Onları sulayan musluklar belli. Oh ne ala, beleş yemek, beleş börek, çay, alkol, esrar, uyuşturucu... Ekmek elden su gölden... Bir de utanmadan, devletin kömür ve erzak yardımı yaptığı gariban fakirlere dil uzatırlar....
09 Haziran 2013 14:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler