YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bitlis'te hayat durdu
Bitlis'te hayat durdu
04 Mart 2012 15:20
Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı, Bitlis'te hayatı durma noktasına getirdi.

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, ''Bitlis-Baykan, Güroymak, Adilcevaz, Tatvan ve Mutki karayolları kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı'' dedi.

Vali Yılmaz, yaptığı açıklamada, kentte etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle birçok karayolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Vatandaşlardan yola çıkmaması isteyen Yılmaz, şöyle devam etti:

''Bitlis-Baykan, Bitlis-Güroymak, Bitlis-Adilcevaz, Bitlis-Tatvan ve Bitlis-Mutki karayolu kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Bu ana arterlerin açılması için çalışma yürütülüyor. Ayrıca Bitlis-Mutki karayolunun 8. kilometresinde çığ düştü. Yolda bir minibüsün mahsur kalmış. Ekiplerimiz bu araca ulaşmaya çalışıyor. Kar yağışından dolayı, çok sayıda köy yolumuz da kapandı.''

Kentte kar yağışından dolayı şehir içi minibüslerin de çalışamadığını ve mahallelere ulaşım sağlanamadığını kaydeden Yılmaz, yolların kısa sürede ulaşıma açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.


-Eğitime kar engeli-


Öte yandan, yoğun kar yağışından dolayı, öğrencilerin sıkıntı yaşamaması Bitlis merkezde  ve Güroymak'ta 2, Tatvan, Hizan ve Adilcevaz'da ise 1 gün eğitime ara verildi.

Bitlis Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise, kentte 2 metre 40 santimi bulan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde 2 metre 55 santime ulaştığını kaydetti. Yetkililer, yüksek kesimlerde kar miktarının fazla olmasından dolayı vatandaşları çığ tehlikesine karşı  uyardı.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler