YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bisküvi MHP döneminde hayal olmuştur"
"Bisküvi MHP döneminde hayal olmuştur"
16 Mayıs 2011 08:41
Başbakan Erdoğan, CHP'nin eski afişlerinin bulunduğu dosyayla kürsüye çıktı. Yerel seçimdeki vaatlerin yerine getirilip getirilmediğini sordu. Bisküvi polemiğine o da katıldı, "Bisküvi MHP, kuru fasulye CHP döneminde hayal olmuştur" dedi.

Başbakan Erdoğan CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın memleketi Antalya'da CHP'ye yüklendi. Erdoğan, sanıldığının aksine yerel seçimler sonrasında yatırım yaparken siyaset haritasını önlerine koymadıklarını söyledi. Miting alanında Ak Parti Gençlik Kolları tarafından asılan "Hamdolsun bizim sadece şiir kasetimiz var" yazılı pankart dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan, ''Bu ülkede kuru fasulye sadece ve sadece CHP dönemlerinde millet için hayal olmuştur. Bu ülkede bisküvi sadece ve sadece MHP'nin iktidar olduğu dönemde çocuklar için bir hayal olmuştur'' dedi.

Başbakan Erdoğan, CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın memleketi Antalya'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Aydın Akaydın'ın sert bir dille eleştirdi. Antalya'nın kendisi için çok önem taşıdığını çünkü Antalya'nın dünyaya açılan pencere olduğunu ifade eden Erdoğan, 8,5 yıl boyunca Antalya;nın her meselesiyle çok yakından ilgilendiğini Antalya'ya 41 kere geldiğini söyledi.

BAŞBAKAN ANTALYA'YA KÜSECEK

29 Mart seçimlerinin ardından, "Başbakan Antalya'ya küsecek" gibi yorumlar yapıldığını hatırlatan Erdoğan, bunu söyleyenlerin mahcup olduğunu iddia etti. Antalya'ya yaptıkları yatırımları anlatan Erdoğan, "'Biz bu ülkede hiçbir şeye küsmeyiz. Biz 780 bin kilometre karenin partisiyiz. Biz 74 milyonun partisiyiz. Bizde kırılmak, küsmek, darılmak yok. Çünkü bulunduğumuz makam öyle bir makam değil. Onun için de ne diyoruz, yola devam... Biz yol yaparken, okul yaparken, hizmet üretirken önüne seçim haritasını, bizden öncekilerin yaptığı gibi alanlardan değiliz. Aldığı oya göre hizmet veren partizanlardan asla olmadık, olmayız. Biz insanların, dilleriyle, dinleriyle, mezhepleriyle, etnik kökenleriyle, yaşam tarzlarıyla hiçbir zaman ilgilenmedik, ilgilenmeyiz." Dedi.

BAY KEMALİN MEMLEKETİ

Tunceli'ye yaptıkları yatırımları da Antalya'da anlatan Erdoğan, "Gidin Tunceli;ye, Bay Kemal'in memleketine hizmetlerimizi, üniversiteyi, yolları, okulları, hastaneleri ve barajları göreceksiniz. Burası Bay Kemal'in memleketi demedik ama Burası Türkiye'dir dedik ve hizmetimizi oraya götürdük. Burası bize milletvekili vermedi demedik, biz oraya hizmeti götürdük. Gidin İzmir;e, tarihinde hiç görmediği yatırımlara AK Parti döneminde kavuştuğunu göreceksiniz. Bizim siyaset anlayışımızda sahil yok, bizim siyaset anlayışımızda kumsal yok, bizde kıyı kenar yok, bizde doğu batı, kuzey güney yok. 81 vilayetin biz hizmetkarıyız. Farkımız bu. Biz 74 milyona efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik" dedi.

AYNI MERKEZDEN İDARE EDİLİYORLAR

Antalya'nın bir dönem önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yaptıklarını miting alanını dolduranlara anlatan Erdoğan, "Göreve geldik, Antalya'da bir kavşak yoktu, bir alt geçit yoktu. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız onu aşkın bu şekilde geçit, kavşak düzenlemeleri yaptı. Aynı şekilde biz Karayolları olarak yaptık. Antalya'nın çehresini bunlar değiştirmeye başladı. Nerede Antalya'da böyle asansörlü üst geçitler yayalar için. Bunları gördü Antalya. Daha güzel olacak. Bunu görüyorsunuz ama Menderes arkadaşımın başlatmış olduğu Antalya Stadını ve kompleksi şu andaki malum Belediye Başkanı durdurdu. Antalya gibi bir şehre 35 bin kişilik, 40 bin kişilik bir stat yakışmaz mı? Ama engelledi. Bunlar bu ülkeye hizmet nedir anlamaz. Bu ülkenin dünya ile bütünleşmesi nedir anlamaz. Bunların böyle bir derdi yok. İşte Antalyaspor gibi bir kulüp şimdi gidiyor 13-14 bin kişilik bir ufacık yerde maçlarını yapıyor. Bu ne biçim anlayış... Niye? 'Buna Menderes başladı, dolayısıyla yapılmaz.' Mantık bu. Hafif raylı sistem yapıldı. Hafif raylı sistem şu anda çalışıyor mu? Bu beyefendi, meşhur hoca niçin çalıştıyor bunu? Bagaja koysaydı bunu çalıştırmasaydı... Şimdi onunla hava atıyor. Ah benim kardeşlerim ah. Bunların bu ülkede dikili ağacı olmaz. Biraz sonra size buranın da yalan dosyasını açacağım. Al birini vur öbürüne... Şimdi Bay Kemal ne denli yalanlar söylüyorsa hocası da o denli yalanlar söylüyordu. Çünkü her ikisi de aynı merkezden idare ediliyorlar.'' Dedi.

KURU FASÜLYE - BİSKÜVİ

'Bu ülkede kuru fasulye, sadece ve sadece CHP dönemlerinde millet için hayal olmuştur. Bu ülkede bisküvi, sadece ve sadece, MHP'nin iktidar olduğu dönemde çocuklar için bir hayal olmuştur' diyen Erdoğan, AK Parti döneminde ise çocukların hayalinin, dizüstü bilgisayar olduğunu söyledi. Erdoğan, " Farkımız bu. Ben şimdi Anadolu'nun neresine gidersem gideyim, bana oradaki çocuklarımız şunu söylüyor, 'Başbakan amca bana bir bilgisayar verir misin?' Hakkari'ye gidin, bilgisayar başında çocuklar görürsünüz. Iğdır;a gidin, bilgisayarla dünyaya bağlanan çocuklar görürsünüz. Bunlar, bu muhalefet partileri, ana muhalefeti de yavru muhalefeti de Türkiye'nin nasıl değiştiğini fark edemeyecek kadar dışarıya kapalılar" dedi.

YÜZÜ KIZARMIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı iddialardan sürekli olarak çark ettiğini söyleyen Başbakan Erdoğan" Türkiye bu efendinin nasıl bir yalancı olduğunu, bir kez de Antalya'dan duysun. 11 Mayısta Yalova'ya gidiyor diyor ki, 'Denizli;de bir bebek sokağa bırakıldı, polisler bebeğe sahip çıktı. Bebeğin adını Yunus koydular.' Kim? Bay Kemal...

Bir masum bebek üzerinden, utanmadan, sıkılmadan siyaset üretmeye çalışıyor, hem de yalan söyleyerek. Arkadaşlarıma dedim ki 'Denizli Valisi'ne sorun'. Denizli Valisi'ne soruldu, o da açıklama yaptı. Dünkü gazetelerde var. Şimdi Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını tek tek düzeltiyorum. Bebek anne tarafından terkedilmedi, aile tarafından Çocuk Esirgeme Kurumuna verildi. Bebek, aile yoksul olduğu için değil, engelli olduğu için Çocuk Esirgeme Kurumuna verildi. Bebeğin ismi Yunus değil, Yağmur" dedi. (Hürriyet)

hayırsever
 // gezegen28
allah adamı kör eder yalan söyleme başbakan daha ne yapsın sende bereket yoksa...
16 Mayıs 2011 22:38
SÜREKLİ YALAN
 // MURAT GÜNGÖR
SEN BİZE NE VERDİN SAYIN TAYYİP? EMEKLİYE VERDİĞİNİZ 3 KURUŞ MAAŞIN YARISINI ALDIĞIMIZ İLAÇLARLA DOKTOR PARASINA KESİYORSUNUZ. MİLLET AÇLIKTAN CİNNET GEÇİRİRKEN SEN MAKAM KOLTUĞUNDA RAHAT RAHAT KEYİF ÇATIYORSUN. SENİN ZAMAMNIN DA DEĞİL KURU FASULYE , EKMEK BİLE ALAMAYACAK HALA GELDİK. TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKIYLA CEPLERİNİZİ DOLDURDUNUZ. BİZLERİN KARNI DOYUYOR MU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?......
16 Mayıs 2011 16:29
SÜREKLİ YALAN
 // VATANSEVER
SEN BİZE NE VERDİN SAYIN TAYYİP? EMEKLİYE VERDİĞİNİZ 3 KURUŞ MAAŞIN YARISINI ALDIĞIMIZ İLAÇLARLA DOKTOR PARASINA KESİYORSUNUZ. MİLLET AÇLIKTAN CİNNET GEÇİRİRKEN SEN MAKAM KOLTUĞUNDA RAHAT RAHAT KEYİF ÇATIYORSUN. SENİN ZAMAMNIN DA DEĞİL KURU FASULYE , EKMEK BİLE ALAMAYACAK HALA GELDİK. TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKIYLA CEPLERİNİZİ DOLDURDUNUZ. BİZLERİN KARNI DOYUYOR MU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?...
16 Mayıs 2011 15:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler